LipjaniPress

Qytetar të shumët nga Hallaqi i Madh sonte priten kryetarin Imri Ahmeti dhe ekipin e tij.

Lipjani Zgjedhjet 2017

Hallaqi i Madh beson në punën e kryetarit Imri Ahmeti
“Unë kam pasur një “mandat dy vjeçar” sepse dy vitet e para jam detyruar të paguaj borxhet e trashëguara nga qeverisja e më hershme. Kjo më ka pamundësuar realizimin e tërësishëm të projekteve të parapara.” është shprehur kryetari Ahmeti, duke shtuar se shumë shpejt në mandatin e tij të dytë do të ndërtohet përmendorja e Dëshmorit Arsim Zeqiri.
Ndërsa i ka premtuar banorët e Hallaqit të Madh se edhe Hallaqi i Madh do të jetë i trajtuar barabartë me fshatrat e tjera, ku do të investohet në projekte infrastrukturale, asfaltim të gjitha rrugicave dhe ndriçim publik e trotuare në çdo lagje.
Kryetari Ahmeti i ka ftuar banorët e këtij fshati që në këto zgjedhje votën e tyre mos ta ndajnë në subjekte të ndryshme politike, por ta orientojnë për të, sepse vetëm kështu ata do të votojnë për të ardhmen e tyre dhe për jetësimin e projekteve të shumta që ka paraparë në platformën e tij qeverisëse për mandatin e dytë.
LDK-Lipjan

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ish antari i VV, studenti nga Dardana paralajmëron parti të re polike, themelimin e 1 Levizje

lipjanipress

Ja se kur fillon Muaji i Ramazanit (Foto)

lipjanipress

Nikka publikon këngën e saj me te re ‘Ani Mori Nuse’ (Video)

lipjanipress

Nesër pritet të shpallet aktgjykimi ndaj Pal Lekaj dhe të tjerëve që ngarkohen me vepra penale për korrupsion

lipjanipress

Njihuni me nofkat e komandantëve gjatë luftës kush ishin, Korbi, Gjermani, Gazetari…

lipjanipress

Rezultati i Sondazhit 24h i lansuar dje ne oren 12:00 dhe është mbyllur sod në ora 12:00(FOTO)

lipjanipress

Nënkryetari Tasholli nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi për zhvillim ekonomik

lipjanipress

Hapat që duhet ndjekur për t’u regjstruar si votues jashtë Kosovës:

lipjanipress

PËRLESHEN DY PERSONA NË LIPJAN ARRESTOHEN

lipjanipress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi shoqatën e të burgosurve politik në Lipjan

lipjanipress

Rruga apo Laminati që u ndërtua nga Ministria e Pal Lekaj

lipjanipress

Kryesia e PDK-së dega në Lipjan nderon të rënët në Ribar të Vogël

lipjanipress
Skip to toolbar