LipjaniPress

R E A G I M: Daim Hiseni reagonë publikisht deri tek institucionet relevante në vend

Lajme

SHVL-UÇK në takimin e saj me disa oficer dhe nënoficer pjesëmarrës në rradhët e UÇK-së dhe luftës së vitit 2001, reagonë publikisht deri tek institucionet relevante në vend, që të ndërmarin masat e duhura kundër individëve dhe grupit që thiret në emër të njësitit luanët (lavovi) të cilët po thërasin në padëgjueshmëri qytetare dhe inicojnë formimin e formacioneve paramilitare me njerëz të cilët janë të dënuar nga gjyqi i Hagës si kriminel lufte për pjesëmarrje në krime lufte mbi popullatën civile.

Kjo deklaratë e tyre është një provokim i rëndë i cili vërtet cenon dhe rrënon paqën, stabilitetin dhe bashkjetesën mes qytetarëve në këtë vend./Lipjanipress.com/

SHVL UÇK edhe mëtej respekton marrëveshjen me faktorin ndërkombëtare duke u angazhuar për shtet ligjorë, për funkcionimin e drejtësisë në vend dhe për eliminimin e çdo lloj diskriminimi racor, etnik dhe fetarë.

Disa grupe shqipfolëse të cilët kanë qenë pjesëmarrës në skenaret antishqiptare gjatë viteve të kaluara, të cilët edhe mëtutje po bashkpunojn me strukturat e VMRO-së është mirë të shmangen nga qëllimet e tyre të flliqura dhe të mos bëhen dorë e zgjatur e qendrave antishqiptare.

Shqiptari i vërtetë dhe ushtari i denjë i lirisë, asnjëher dhe për asnjë çmim nuk shitet për të holla dhe nuk bëhet sherbëtorë i të keqës në dëm të popullit dhe në kundërshtim me betimin e dhënë./Lipjanipress.com/

NDERIME ATDHEUT – LAVDI DËSHMORËVE

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

PDK e Lipjanit e pakënaqur me Projekt-Buxhetin e vitit 2018-2020

lipjanipress

Gecaj merr mbështetjen e Malit të Zi për integrime evropiane

lipjanipress

Fillon izolimi dhe riparimi i pjesës së jashtme të objektit të Komunës (Foto)

lipjanipress

Shënohet viktima e parë nga sulmi në Londër

lipjanipress

Molliqaj: Jap dorëheqje nëse del ndonjë lidhje mes VV-së dhe Devollëve

lipjanipress

Lushtaku e Selimi dalin para Gjykatës

lipjanipress

Hoti: Tryezat po i bëjmë për të caktuar datë të zgjedhjeve

lipjanipress

Shkumbin Demolli: Njoftim Për Protest Me daten 17tetor Sheshi Skenderbeu,protestojm me Moton Duam Pun,Ftojm LVV-LDk-Alternativen dhe tëgjith qytetart të Na Bashkohen.

lipjanipress

N J O F T I M:Njoftohen qytetarët për vazhdimin e afatit të konkursit publik për ndarjen e banesave në Komunën e Lipjanit.

lipjanipress

Cili minoritet në Kosovë është në gjendje më të vështirë?

lipjanipress

Ardit Isuf Tasholli, ingjinieri i parë i Makinerisë të Energjisë së Ripërtritshme në komunën e Lipjanit

lipjanipress

AGK reagon ndaj kërcënimit të drejtorit të Gazetës Express Berat Buzhala

Press Lipjani
Skip to toolbar