LipjaniPress

Radikali Sheshelj kërkon ndërprerjen e dialogut me Kosovën në Bruksel

Lajme

BEOGRAD – Kandidati presidencial në Serbi,Vojisllav Sheshel, ka thënë se duhet të ndëpritet dialogu në Bruksel pas vendimit të autoriteteve në Prishtinë për “konfiskimin e pasurisë së shtetit serb në territorin e Kosovës”.

Sheshelj, që është edhe kryetar i partisë SRS, ka thënë se “dialogu nuk duhet të vazhdojë deri në vendimin për krijimin e Bashkësisë së komunave serbe dhe derisa në mënyrë të qartë nuk garantohet nga BE-ja se çdo gjë që është pasuri e organeve shtetërore të Serbisë të mbahet në pronësi të saj”, raporton Tanjug

Ai tha në një konferencë për shtyp se “radikalët janë të bindur se do të hyjnë në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në të cilin, siç tha ai, do të jetë një betejë e rëndë politike mes tij dhe liderit të SNS, Aleksandar Vuçiq”./express/

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Dialogu ‘ribashkon’ opozitën

lipjanipress

Ahmetaj BE-së: Liberalizimi i vizave, tani ose kurrë

lipjanipress

Matoshi: Kosovës i duhet një President i urtë jo një si Thaçi

lipjanipress

INTERVISTE EKSKLUZIVE – RAMUSH HARADINAJ (VIDEO)

lipjanipress

I ri në moshë por i suksesshëm, biznesmeni lipjanas ka disa këshilla për të dhënë

Granit

Serbët lëshojnë pe, pranojnë të rrënohet muri në Mitrovicë

lipjanipress

Mbi dy orë pritje për një kontroll në QKUK

lipjanipress

Ashkalit e Lipjanit të mobilizuar për Zgjedhjet Lokale

lipjanipress

Fillon ndërtimi i objektit të ri shkollor në fshatin Rubovc

lipjanipress

LDK i reagon Thaçit, jep sinjale se nuk do të votojë për Ushtrinë

lipjanipress

Scott: Kosova nuk duhet të ngutet me ushtri

lipjanipress

Shefi i Aleancës Kosovare të Bizneseve dënohet me 18 muaj burgim

lipjanipress
Skip to toolbar