LipjaniPress

Radikali Sheshelj kërkon ndërprerjen e dialogut me Kosovën në Bruksel

Lajme

BEOGRAD – Kandidati presidencial në Serbi,Vojisllav Sheshel, ka thënë se duhet të ndëpritet dialogu në Bruksel pas vendimit të autoriteteve në Prishtinë për “konfiskimin e pasurisë së shtetit serb në territorin e Kosovës”.

Sheshelj, që është edhe kryetar i partisë SRS, ka thënë se “dialogu nuk duhet të vazhdojë deri në vendimin për krijimin e Bashkësisë së komunave serbe dhe derisa në mënyrë të qartë nuk garantohet nga BE-ja se çdo gjë që është pasuri e organeve shtetërore të Serbisë të mbahet në pronësi të saj”, raporton Tanjug

Ai tha në një konferencë për shtyp se “radikalët janë të bindur se do të hyjnë në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në të cilin, siç tha ai, do të jetë një betejë e rëndë politike mes tij dhe liderit të SNS, Aleksandar Vuçiq”./express/

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Sekuenca gjatë nënshkrimit të marrëveshjes së bashkëpunimit në mes të Kryetarit Imri Ahmeti dhe Ministres Hykmete Bajrami(VIDEO)

lipjanipress

Milaim Zeka: Nëse ju vrau PDK-ja pse bëtë koalicon me ta?

lipjanipress

LDK akuzon VV’në për punësime partiake në sektorin e arsimit në Prishtinë

lipjanipress

Hoxhaj viziton Malajzinë, bashkëpunimi ekonomik me interes reciprok

lipjanipress

Mustafa: Rusia të mos i japë dhurata Serbisë për të na provokuar

lipjanipress

Sondazhi i fundit: Për Kryeminister, VV Albin Kurti del, fitues i Zgjedhjeve të 11 Qershorit

lipjanipress

Protestë gjithë popullore kundër vendimit politik në rastin e Kumanovës.

lipjanipress

LDK i reagon Thaçit, jep sinjale se nuk do të votojë për Ushtrinë

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti dhe Kryeministri Avdullah Hoti përuruan shkollën e re në Magurë të Lipjanit

lipjanipress

“Shiu i përgjakshëm” godet Bosnjën dhe Hercegovinën

Press Lipjani

Partitë politike ta gjejnë një formulë për Demarkacionin, thotë Haliti

lipjanipress

Një mi i shkakton mijëra euro humbje një kompanie ajrore

lipjanipress
Skip to toolbar