LipjaniPress

Ramiz Kelmendi ‘godet’ Shpend Ahmetin: Duaje tënden me jahte, vodka ruse e përcjellëset e Serbisë

Lajme

Zëvendës kryeministri i Kosovës, Ramiz Kelmendi ka ironizuar me fotografitë e fundit në të cilat Shpend Ahmeti shihet në një jaht multimilonësh në Budvë.

Ai ka kujtuar kohën kur VV-ja bënte thirrje për konsumimin e produkteve vendore, duke shkruar se dashuria dhe ‘modestia’ nuk njohin kufinjë.“Duaje tënden … Jahta dhe elementet relaksuese përcjellëse; vodka e Rusisë, cigaret (Puro) të Kubës, përcjellëset e Serbisë … Duaje tënden … Dashuria miqësia dhe ‘modestia’ nuk njohin kufinjë”, ka shkruar Kelmendi në facebook.
Përndryshe, sot gjatë ditës ka pasur reagime të ashpra në lidhje me fotografitë e publikuara, madje shumë pjesëtarë nga shoqëriva civile kanë kërkuar sqarime nga kryetari i Prishtinës.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kadri Veseli: Qytetarë anekënd Kosovës po i bashkohen Fillimit të Ri

lipjanipress

Suspendohet gjykatësja Safete Tolaj

lipjanipress

Deklarata ‘bombë’ e presidentes kroate për serbët

lipjanipress

Punëtori për hartimin e Rregullores së re për subvencionet

Press Lipjani

Historia prekëse e ushtarit që shërbeu në Kosovë (Video)

lipjanipress

Sekuenca gjatë nënshkrimit të marrëveshjes së bashkëpunimit në mes të Kryetarit Imri Ahmeti dhe Ministres Hykmete Bajrami(VIDEO)

lipjanipress

Vlora Limani Hajnuni Fjalimi në seancën e Kuvendit të Republikës së Kosovë (Video+Foto)

lipjanipress

Thaçi, takim urgjent me ambasadorët e Quint-it – më pas konferencë për media

lipjanipress

Haradinaj, Vulinit: Shqiptarët s’kanë bërë dhe s’bëjnë kurrë spastrim etnik

Press Lipjani

Historia e Dino Asanajt: e vranë apo bëri vetëvrasje? (VIDEO)

lipjanipress

Vuciq: Mustafa s`më kthen përgjigje, me Kosovën do bëj atë që e ka bërë Titoja

lipjanipress

ME VETËVENDOSJE EDHE JANJEVA GATI PËR NDRYSHIM(FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar