LipjaniPress

Ramiz Kelmendi ‘godet’ Shpend Ahmetin: Duaje tënden me jahte, vodka ruse e përcjellëset e Serbisë

Lajme

Zëvendës kryeministri i Kosovës, Ramiz Kelmendi ka ironizuar me fotografitë e fundit në të cilat Shpend Ahmeti shihet në një jaht multimilonësh në Budvë.

Ai ka kujtuar kohën kur VV-ja bënte thirrje për konsumimin e produkteve vendore, duke shkruar se dashuria dhe ‘modestia’ nuk njohin kufinjë.“Duaje tënden … Jahta dhe elementet relaksuese përcjellëse; vodka e Rusisë, cigaret (Puro) të Kubës, përcjellëset e Serbisë … Duaje tënden … Dashuria miqësia dhe ‘modestia’ nuk njohin kufinjë”, ka shkruar Kelmendi në facebook.
Përndryshe, sot gjatë ditës ka pasur reagime të ashpra në lidhje me fotografitë e publikuara, madje shumë pjesëtarë nga shoqëriva civile kanë kërkuar sqarime nga kryetari i Prishtinës.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Avokati i Popullit: Kushtëzimi për pagesën e tatimit në pronë, i paligjshëm

lipjanipress

Familja gjakovare ua falë gjakun e dy djemve familjes nga Peja

lipjanipress

“Ju tregoj datën kur do të nisë Lufta e Tretë Botërore”, flet burri që s’ka dështuar në asnjë parashikim

lipjanipress

Gjendet një bombë e Luftës së Dytë Botërore në Selanik, evakuohen 50 mijë banorë

lipjanipress

Suedia rikthen shërbimin e detyrueshëm ushtarak

lipjanipress

Flakadon Gani Banushi: kandidat pë asamblenë komunale në Lipjan

lipjanipress

Letër e hapur për Thaçin: President, nise plotësimin e ligjit për Gjykatën Speciale

lipjanipress

Një muaj paraburgim për zyrtarin e Qeverisë

lipjanipress

Ardian Gjini kandidat për kryetar të Gjakovës

lipjanipress

Liderja e ekstremit të djathtë e hap fushatën parazgjedhore me sulm kundër islamit radikal dhe globalizimit

lipjanipress

Edhe një tjetër “shqiponjë” shfaqet në ushtrinë greke (foto)

lipjanipress

Komunat ku udhëheqin koalicionet

lipjanipress
Skip to toolbar