LipjaniPress

Ramiz Kelmendi tregon për njeriun e VV’së që punon me Serbinë (Video)

Lajme

Në emisionin Komiteti, që transmetohet në RTV Dukagjini, zëvendëskryeministri Ramiz Kelmendi ka folur për sulmet që Lëvizja Vetëvendosje i ka bërë atij për shkak të tregtisë me Serbinë.

Ai ka thënë se VV e ka akuzuar për import nga Serbia, ndërsa, sic thotë ai, pikërisht zyrtarët e VV’së kanë raporte të mira me biznesmenë që bëjnë tregti me shtetin serb.

Kelmendi ka treguar për importin që kompania e tij bënë me Serbinë, duke theksuar arsyet pse VV’ja, sulmon vetëm atë.

Zv. kryeministri ka përmendur lidhjet e afërta të zyrtarëve të VV’së me biznesmenin, për të cilin Kelmendi thotë se bënë tregti me Serbinë.

Për më shumë detaje ndiqeni videon e mëposhtme:

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Mashtrimi me subvencione, i bashkakuzuari në rastin e ish-deputetit thotë se përvetësoi mbi një mijë euro

lipjanipress

Posta gjermane kërkon punëtorë nga Kosova

lipjanipress

“KEDS-i nuk iu shit vëllait turk, por e blenë ata që e shitën” [video]

lipjanipress

Komisioni i angazhuar për matjen e territorit – “Ndodh që nuk e bëjmë matjen”

lipjanipress

Mentor Vishesella: padi në Gjykat, Padi kjo e drejtuar Partis Demokratike të Kosovës dhe Kandidatit për Kryetar Ismet Hajrullahu

lipjanipress

Aktakuzë për Koordinatorin e Inspektoratit të Punës që morri 10 mijë Euro ryshfet

lipjanipress

Nuk ndryshon mënyra e votimit për mërgimtarët

lipjanipress

Rryma të ngrohta ajrore drejt Arktikut, hulumtuesit thonë se nuk kanë parë kurrë diçka të tillë

lipjanipress

Familjarët e Grupit të Kumanovës një ditë para vizitës në Prishtinë ja çka i shkruajnë Zaevit!

lipjanipress

Ky është serbi që EULEX’i i ngriti aktakuzë për vrasjen e 116 shqiptarëve në Vushtrri

lipjanipress

Shpërthim në një banes në Londër

lipjanipress

Ja çka thonë të moshuarit për mungesën e WC-ve publike në Prishtinë (VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar