LipjaniPress

Ramiz Kelmendi tregon për njeriun e VV’së që punon me Serbinë (Video)

Lajme

Në emisionin Komiteti, që transmetohet në RTV Dukagjini, zëvendëskryeministri Ramiz Kelmendi ka folur për sulmet që Lëvizja Vetëvendosje i ka bërë atij për shkak të tregtisë me Serbinë.

Ai ka thënë se VV e ka akuzuar për import nga Serbia, ndërsa, sic thotë ai, pikërisht zyrtarët e VV’së kanë raporte të mira me biznesmenë që bëjnë tregti me shtetin serb.

Kelmendi ka treguar për importin që kompania e tij bënë me Serbinë, duke theksuar arsyet pse VV’ja, sulmon vetëm atë.

Zv. kryeministri ka përmendur lidhjet e afërta të zyrtarëve të VV’së me biznesmenin, për të cilin Kelmendi thotë se bënë tregti me Serbinë.

Për më shumë detaje ndiqeni videon e mëposhtme:

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Në fshatin Bregu i Zi të Komunës së Lipjanit është vë gurthemeli i shkollës së re. (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Berat Buzhala godet Shpend Ahmetin dhe e quan Kavec

lipjanipress

Thaçi dhe kryediplomati norvegjez i shijojnë bashkë birrat e Prishtinës

lipjanipress

Kjo është deklarata e Erion Gashit pas kthimit në shtëpi (VIDEO)

lipjanipress

Gjykata merr vendim për Milaim Zekën, e lë në arrest shtëpiak

lipjanipress

Google Maps Ndertesa Swastika,

lipjanipress

Komandanti i KFOR’it nuk e përkrah Ushtrinë e Kosovës

lipjanipress

Gazetari amerikan pas qëndrimit në Mitrovicë: Në Kosovë, paqja është e ndërtuar mbi ndarjen

lipjanipress

Një muaj paraburgim policit dhe zyrtarit të Shërbimeve Korrektuese për armëmbajtje pa leje

lipjanipress

Lëvizja Vetëvendosje – Lipjan: Ftesë për qytetarët

lipjanipress

Nuland jep dorëheqje nga posti i ndihmës-sekretares amerikane të Shteti

Press Lipjani

Bastisen zyrat qendrore të Frontit Nacional të lideres së ekstremit të djathtë Le Pen

lipjanipress
Skip to toolbar