LipjaniPress

Ramushi e themelon një degë të AAK’së në Strasburg (Foto)

Lajme

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka themeluar degën e AAK-së në Strasburg të Francës
Në këtë takim po marrin pjesë një numër i madh i njerëzve të cilët janë në përkrahje të Haradinajt dhe Aleancës.

Në Kryesi të kësaj dege janë: Fadil Dakaj, Bujar Morina, Nexhmedin Lutfiu, Bajrush Stojkaj, Hajrush Azemi, Besnik Tahirukaj, Burim Kuqi, Ylber Puka, Fatmir Idrizaj, Bajram Lulaj, Kushtrim Nimonaj, Zija Ramadani, Labinot Mulliqi, Ibrahim Dakaj, Gjeladin Selmonaj dhe Gazmend Kuqi.

Kryetar i degës është zgjedhur Astrit Kuqi, ndërsa koordinator janë Bujar Morina dhe Nexhmedin Lutfiu, raporton Indeksonline.

Në Këshillin Iniciues janë Bujar Morina, Fadil Dakaj, Nexhmedin Lutfiu, Hajrush Azemi dhe Bajrush Stojkak.

Ndryshe, Haradinaj është duke vazhduar të qëndrojë në Francë që nga 4 janari, kur ai u arrestua nga autoritetet franceze në bazë të një urdhër-arresti të lëshuar nga Serbia.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

KURTI: TASH ËSHTË KOHA QË PRISHTINA TA MBAJË SHPENDIN

lipjanipress

Kryetari Ahmeti po qëndron në fshatrat ku reshjet e fundit kanë shkaktuar vërshime (Foto)

lipjanipress

Gecaj godet prapë Vetëvendosjen: Nga pushteti na largojnë veç nëse na vrasin rrugëve (Video)

lipjanipress

Harrojeni Gjermaninë, ky vend hapi rrugën për punësim dhe “letra”, ja si mund t’i merrni shumë lehtë

lipjanipress

KQZ-ja flet pas vendimit të PZAP-it që Istogu të shkojë në rivotim

lipjanipress

Rrëfimi i trishtë i vajzës së shitur te 70 vjeçari për seks

lipjanipress

Ministri Shala falënderon ambasadorët për ndihmën që dhanë për rrënimin e murit

lipjanipress

Çantë e dyshimtë afër shkollës fillore “Elena Gjika”

lipjanipress

Hasani: Demarkacioni nuk po ratifikohet për faj të deputetëve të pozitës

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës gjatë ditëve në vijim

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka mbajtur takimin e rregullt me drejtorët e Drejtorateve Komunale

lipjanipress

Mustafa: Qeveria fajtore pse sektori publik është më i favorizuar se ai privat

lipjanipress
Skip to toolbar