LipjaniPress

Raportohet se ka humbur Xhejlane Abdullahu

Lajme Lipjani

Prindi Qerim Abdullahu po e këkron vajzen e tij që nga dita kur kjo vazjë përfundoi mbrëmjen e maturës para një jave.
Prindi e ka sjellë edhe një aktvendim nga Qendra për punë sociale ku tregon se kjo vajzë është me aftësi të kufizuar.

Familja e Xhejlane Abdullahut deri në mars të këtij viti ka pranuar perkrahje materiale e cila është përkujdesur per fëmijën me aftësi të kufizuar, por pasi qe kjo vajzë ka arritur moshën madhore, familja janë udhezuar nga ky aktvendim që të aplikojnë për pension invalidor për të rrituri.

Qytetarë të dashur prindi i Xhejlanes ka nevojë për ndihmën tuaj që ta shpërndani këtë foto dhe me shpresën që ta gjen vajzën e tijë

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Sheiku në Mal të Zi personelit të një hoteli në Tivat ku ishte sistemuar, ua ka “luajtur trurin” duke iu lënë bakshish 36.000 euro!

lipjanipress

Si do të përgjigjej NATO nëse Serbia anekson Veriun?

lipjanipress

S.Retkoceri: Sondazhi i organizuar i bër tamam skenar (Foto)

lipjanipress

Gazetari amerikan pas qëndrimit në Mitrovicë: Në Kosovë, paqja është e ndërtuar mbi ndarjen

lipjanipress

AMBASADA BRITANIKE: QEVERIA ARGUMENTOI LIGJSHMËRINË E DREJTORIT TË DOGANAVE

lipjanipress

“Zaev ka pranuar ndryshimin e kufijve mes Maqedonisë, Shqipërisë dhe Kosovës”

lipjanipress

Gjykata Speciale ende nuk është e gatshme të nis procedurat gjyqësore

lipjanipress

Miratohet raporti për matjen e territorit – Mustafa shpreson se do ta votojë edhe opozita

lipjanipress

Pse e armatosi Rusia Serbinë 1 muaj para tensioneve me Kosovën?

lipjanipress

Vjedhjet dhe narkotika nuk kanë të ndalur as në Lipjan

lipjanipress

Qeveria Mustafa pranë rrënimit, ja çfarë thotë partia e tij për koalicionin

lipjanipress

Komandanti amerikan kërkon më shumë trupa për të mposhtur talebanët

lipjanipress
Skip to toolbar