LipjaniPress

Reçica jep një lajm të rëndësishëm për punëkërkuesit

Lajme

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, nëpërmjet një njoftimi në faqen e tij zyrtare në Facebook ka treguar se MPMS, me mbështetjen e UNDP-së ka shpallur të hapur Programin e Subvencionimit në Pagë, ku pritet të punësohen 120 punëkërkues.

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, nëpërmjet një njoftimi në faqen e tij zyrtare në Facebook ka treguar se MPMS, me mbështetjen e UNDP-së ka shpallur të hapur Programin e Subvencionimit në Pagë, ku pritet të punësohen 120 punëkërkues.

“Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale me mbështetjen teknike të UNDP-së, shpall të hapur Programin e Subvencionimit në Pagë, duke filluar prej datës 16 mars 2018. Ky Program do t’u ofrojë punësim njëvjeçar 120 të papunëve afatgjatë, të regjistruar në Zyrat e Punësimit, në të gjitha Komunat e Kosovës”, ka shkruar ministri Reçica.

“Me këtë rast, ftojmë kompanitë e sektorit privat të aplikojnë në Zyrat e Punësimit në komunat përkatëse, që të përfitojnë subvencionim prej 50 për qind të pagës mujore, për çdo person të papunë që punësojnë për periudhën njëvjeçare. Afati i fundit për aplikim nga punëdhënësit dhe punëmarrësit është data 6 prill 2018 deri në orën 16:00”, thuhet tutje në njoftimin e ministrit.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Astrit Haraqija: Kur ka bo ushtri Ibrahim Rugova e LDK’ja ju nuk keni qenë në Kosovë (Hahahahaha)

lipjanipress

Autobusët në flakë në Mitrovicë (Video)

lipjanipress

Numri total i të infektuarve me covid-19 në Kosovë

lipjanipress

Shtatzëna me COVID-19 në Kosovë është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe në kujdesin intenziv

lipjanipress

Abdullahu: Demarkacionin e çojmë bashkë me PDK-në në Kuvend, s’e dimë datën

lipjanipress

Parlamenti në Zvicër ndryshon statusin e azilkërkuesve

lipjanipress

KQZ: Votuan 43.82 për qind e qytetarëve me të drejtë vote

lipjanipress

Mustafa: Rusia të mos i japë dhurata Serbisë për të na provokuar

lipjanipress

Këto janë vendet që nesër do të mbesin pa rrymë

lipjanipress

30 ditë paraburgim për dy hakerët kosovarë

lipjanipress

Policia gjermane tregon se çfarë gjeti në banesën e sulmuesit kosovar në Dusseldorf

lipjanipress

Arifi: Komunistit Riza Halimi i pengonin sukseset që ia sollëm Preshevës

lipjanipress
Skip to toolbar