LipjaniPress

Rezultatet për demarkacionin publikohen në mars (Video)

Lajme

Komisioni i ri Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, ka kërkuar dokumentet që tregojnë gjithë sipërfaqen e qytetit të Pejës me rrethinë.

Këto të dhëna tregojnë se sipërfaqja e gjithë territorit të Pejës është mbi 602 km katror.

E kjo sipërfaqe, sipas drejtorit të kadastrit, Mustafë Nila, daton që nga themelimi i kadastrit në këtë komunë dhe është në përputhje me shënjimin e vijës kufitare nga marrëveshja me Malin e Zi në gusht të 2015-ës.

Por opozita këtë formë të rimatjes së territorit nuk po e sheh si zgjidhje të problemit.

Ndërsa, zëvendës ministri i pushtetit lokal Bajram Gecaj i ka thënë Klan Kosoves përmes telefonit që komisioni i ri për matjen e kufirit do të dalë me rezultate brenda muajit të ardhshëm.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Trump bëhet bashkë më Putin për të bombarduar ISIS-in

lipjanipress

Pamje 3D të strukturës së sheshit që po ndërtohet në Veri (Video)

lipjanipress

Ja kushtet e KQZ-së për certifikimin e koalicioneve

lipjanipress

Kroatët publikojnë hartën e Shqipërisë Etnike, çmenden serbët (FOTO)

lipjanipress

Banorët e Kodrës së Trimave protestojnë për mungesë të energjisë elektrike (Video)

lipjanipress

Fillon marshi “Një miliard në këmbë” kundër dhunës ndaj grave

lipjanipress

Scott: Kosova nuk duhet të ngutet me ushtri

lipjanipress

Kandidati për kryetar z.Heset Sahiti shpalosi edhe në Grackë të vogël programin për qeverisjen 4 vjeqare në Lipjan.

lipjanipress

Ramiz Kelmendi tregon për njeriun e VV’së që punon me Serbinë (Video)

lipjanipress

Mustafa e Vuçiq në Bruksel do të diskutojnë për zbatimin e marrëveshjeve

lipjanipress

Mirsad Tahiri: Jemi me Kombë Ashkanli, Jo RAE

lipjanipress

Erdogan lëshon një kërcënim të ri: Kosova të ketë kujdes me Ambasadën tonë në Prishtinë

lipjanipress
Skip to toolbar