LipjaniPress

Roberts: Serbia dhe Kosova duhet të shkëmbejnë territorin

Lajme

Ish-ambasadori britanik në Jugosllavi, Sir Ivor Roberts, i cili vite më parë është deklaruar edhe kundër shpalljes së pavarësisë së Kosovës ka thënë se Serbia dhe Kosova duhet t’i shkëmbejnë territoret

Ai ka theksuar se kjo është mënyra e vetme për të arritur paqe dhe stabilitet dhe marrëdhënie të qëndrueshme, transmeton Gazeta Express.

Roberts, i cili ishte ambasador britanik në Jugosllavi nga viti 1994 deri në vitin 1997, e që më vonë ka publikuar librin e tij “Bisedat me Millosheviqin”, këto deklarime i ka bërë pas një takimi me ambasadorin serb në Londër.

Më 2008, Roberts kishte dalë kundër njohjes së pavarësisë duke thënë se shpallja e pavarësisë së Kosovës e hapë kutinë e Pandorës.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Skandal në Beograd: “Vëllazëria” serbo-ruse përfundon në therje me thika (VIDEO)

lipjanipress

Ligji për kundërvajtje, vështirë i zbatueshëm

lipjanipress

Vlora Limani Hajnuni Fjalimi në seancën e Kuvendit të Republikës së Kosovë (Video+Foto)

lipjanipress

Familja e Azem Berishës nga Janjeva në përkrahje të z. Hajrullahu

lipjanipress

Kanë filluar punimet në ndërtimin dhe asfaltimin e rrugës “Luftëtarët e Lirisë në fshatin Babush i Muhaxherëve

lipjanipress

Pezullohen hetimet për Astrit Deharin

lipjanipress

NJOFTIM: Rezultatet e vlerësimit të përzgjedhjes së ndërtesave përfituese për pjesëmarrje në projektin

lipjanipress

Biografi nga Ylli Shala Kandidat në Asamblen Komunale nga radhet e Nisma për Kosovën.

lipjanipress

Imri Ahmeti LDK-Lipjan (Blinaj) është koha që të qeverisim pa ortak.

lipjanipress

IMRI AHMETI- nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me këshillin evropian KE për të drejtat e minoriteteve

Press Lipjani

Rruga apo Laminati që u ndërtua nga Ministria e Pal Lekaj

lipjanipress

BUJA AKUZON PROKURORINË SE PO E PENGON TË KANDIDOJË PËR LIPJANIN

lipjanipress
Skip to toolbar