LipjaniPress

Rockefeller e kishte transplantuar zemrën plot 7 herë

Bota Lajme

David Rockefeller, bankieri dhe filantropi, i cili ndërroi jetë sot në moshën 101-vjeçe, e kishte transplantuar zemrën plot shtatë herë gjatë jetës.

Mëngjesin e 24 gushtit 2016, David e bëri transplantimin e shtatë dhe të fundit të zemrës, transmeton Express.

David, i cili vinte nga familja legjendare që kontrolloi bankën “Chase Manhattan” për më shumë se një dekadë dhe që ushtroi një ndikim të madh në mbarë botën, vdiq sot në mëngjes në shtëpinë e tij në Nju Jork, në moshën 101 vjeçare.

Ai bëri transplantim të zemrës për herë të parë në vitin 1976, pasi që kishte pësuar një aksident me makinë.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Komuna Lipjanit Njofton për Organizatat e Shoqërisë Civile

lipjanipress

Degjeneron seanca plenare, deputetët e PD “rrethojnë” Tahirin në foltoren e Kuvendit

lipjanipress

Sekseri që merr para për mbylljen e hetimeve

lipjanipress

Ndodh edhe kjo: Gjendet një fëmijë në barkun e një krokodili (VIDEO)

lipjanipress

Prokuroria konfirmon se po heton rreth 100 raste të krimeve të luftës

lipjanipress

Molliqaj: Hyjmë koalicion me LDK-në, por pa Isa Mustafën

lipjanipress

Komuna e Prishtinës paralajmëron largimin e familjeve që nuk janë raste sociale

lipjanipress

Ende e pasigurt mbështetja financiare nga shteti për të akuzuarit nga Specialja

lipjanipress

Aksident në rrugën Kumanovë-Shkup, rikahëzohet komunikacioni

lipjanipress

Thaçi në dijeni për listën e ekzekutimeve të Murat Jasharit

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar punimet e ndërtimit shtratit të lumit në fshatin Banullë

lipjanipress

Formohet Klubi 2 Futbollistik “KF-Lipjani”

lipjanipress
Skip to toolbar