LipjaniPress

Rockefeller e kishte transplantuar zemrën plot 7 herë

Bota Lajme

David Rockefeller, bankieri dhe filantropi, i cili ndërroi jetë sot në moshën 101-vjeçe, e kishte transplantuar zemrën plot shtatë herë gjatë jetës.

Mëngjesin e 24 gushtit 2016, David e bëri transplantimin e shtatë dhe të fundit të zemrës, transmeton Express.

David, i cili vinte nga familja legjendare që kontrolloi bankën “Chase Manhattan” për më shumë se një dekadë dhe që ushtroi një ndikim të madh në mbarë botën, vdiq sot në mëngjes në shtëpinë e tij në Nju Jork, në moshën 101 vjeçare.

Ai bëri transplantim të zemrës për herë të parë në vitin 1976, pasi që kishte pësuar një aksident me makinë.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Këto janë temperaturat për pesë ditët e ardhshme

lipjanipress

Kocijancic tregon se për çfarë do të bisedohet në Bruksel

lipjanipress

Sonte në Komiteti – i ftuar Hajredin Kuçi

lipjanipress

Ministria e Bujqësise nuk ka mjete të mjaftueshme per ti permbushur kërkesat e fermerëve të dëmtuar nga Natyra.

lipjanipress

Çelaj, i gatshëm të kandidojë për kryetar të Prishtinës (Video)

lipjanipress

Ramush Haradinaj flet nga Franca: Më ngeli merak që s’isha në përvjetorin e Rugovës (Audio)

lipjanipress

Këto janë pagat e reja në sektorin publik të shëndetësisë në Kosovë

Rexhep Isufi

Mesazhe paqeje e tolerance për Kurban Bajram

lipjanipress

Nënkryetari i OVL-së së UÇK-së Nasim Haradinaj, e quajti ‘palaço’ ambasadorin Amerikan në Kosovë, Greg Delawie, por edhe pas kritikave që ai mori, duket se nuk është pishman

lipjanipress

Mediat serbe: Thaçi do t’ua japë para deputetëve serbë për të votuar për ushtrinë

lipjanipress

Nëna e dy fëmijëve nxirret nga barku i pitonit gjigant

lipjanipress

Shërbimi Korrektues me qendër gjysmë të hapur edhe në Lipjan

Granit
Skip to toolbar