LipjaniPress

RONALDO LA PRAPA MESSIN, FITON NJË ÇMIM TJETËR

Sport

Cristiano Ronaldo ka fituar çmimin “Golashënuesi më i mirë” në botë për vitin 2016, duke lënë prapa Lionel Messin.

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka fituar një tjetër çmim – “Golashënuesi më i mirë” në botë për vitin 2016, pasi e kishte mbyllur vitin me 24 gola ndërkombëtar (11 me Real Madridin dhe 13 me Portugalinë) gjatë gjithë vitit 2016.

Pas tij u radhitën: Lionel Messi me 21 gola, Edinson Cavani dhe Ahmad me nga 16 të tillë.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Zyrtare: KF Minatori bëhet me trajner të ri

Granit

Cristiano Ronaldo largohet nga Real dhe bashkohet me Juve

lipjanipress

SAS seasonal summer 2018 routes – 5 new destination & 27 new non-stop routes

lipjanipress

Formohet Klubi 2 Futbollistik “KF-Lipjani”

lipjanipress

Neymar paralajmëron Realin

lipjanipress

Benzema paralajmëron Mbappen

lipjanipress

Kush e kërcënoi me vrasje liderin e Dardanëve, Lulzim Berisha? (Video)

lipjanipress

Talenti i madh lipjanas transferohet tek skuadra austriake që udhëhiqet nga trajneri i njohur

lipjanipress

Lampard e do Iscon ne Chelsea

Granit

⚽️Turniri Tradicional në ⚽️futbollin e vogël ⚽️“Xhavit Kozhani”- BURGIA

lipjanipress

Kovacic a je normal? (Video)

lipjanipress

KRYETARI VETËVENDOSJES NË LIPJAN SELATIN RETKOCERI DO TË JETË NË STADIUMIN E QYTETIT KU ZHVILLOHET DERBI LOKAL ULPIANA – ARBËRIA

lipjanipress
Skip to toolbar