LipjaniPress

Rrëfimi i Murat Jasharit për ‘Syrin e Popullit’, paralajmëronte hakmarrje ndaj liderëve politikë dhe fetarë (Video)

Lajme

Atentati i Murat Jasharit ndaj avokatit Azem Vllasi dhe dalja në skenë e Lëvizjes “Syri i Popullit” shumëkënd e ka shokuar, por kishte edhe skeptikë që nuk besonin në këtë organizim.

RTV Dukagjini ka arritur të sigurojë një video ekskluzive, ku shihet vetë Murat Jashari derisa flet dhe konfirmon vetë se kanë bërë listë të ekzekutimeve dhe paralajmëron se pas çdo aksioni të tyre, opinionin publik do ta njoftojnë përmes komunikatave se për çka i kanë kryer këto ekzekutime.

Në këtë incizim, Jashari konfirmon se kanë përcjellë lëvizjet e subjekteve politike dhe jopolitike, klerikët fetarë, pushtetet lokale e qendrore dhe se do të hakmerren, siç thotë ai, ndaj të gjithë atyre që prej vitit 1981 i kanë lënë shqiptarët të paaftë të krijojnë shtet dhe familje.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Te Kojshia Show i ftuar Gani Geci (VIDEO)

lipjanipress

Në zgjedhjet e 11 qershorit mund të kandidojnë edhe të akuzuarit për krim e korrupsion

lipjanipress

Ramush Haradinaj përkrahet fuqishëm në Lipjan!(FOTO)

lipjanipress

Kryetari i Forumit Rinor Sami Borovci me Forumin Rinor te AKR-së bejn homazhe ne prekaz.(Foto)

lipjanipress

Glauk Konjufca: Nëse Shpendi ishte me jahtin e Devollëve, duhet të merret në përgjegjësi

lipjanipress

Veseli tallet me Kurtin: Kthehu nga Norvegjia, nuk do të ketë luftë

lipjanipress

Kur shqiptarët mbronin me gjak Manastirin e Deçanit

lipjanipress

Cristiano Ronaldo largohet nga Real dhe bashkohet me Juve

lipjanipress

Sheshel: Kosovën mund ta kthejmë vetëm me Rusinë

lipjanipress

AAK Dega Lipjan- Prezanton Asamblen

lipjanipress

Fillon ndërtimi i objektit të ri shkollor në fshatin Rubovc

lipjanipress

Hoxha: Kosova, përpos BE’së, nuk ka alternativë tjetër

lipjanipress
Skip to toolbar