LipjaniPress

Rrëfimi i plakut që e rrahën e ia dogjën shtëpinë në Mitrovicë

Lajme

Fazli Deliu nga Mitrovica për më shumë se tri javë po endet nëpër spitale të ndryshme për ta shëruar plagën e thellë që ka morë në trup. 77- vjeçari thotë se është sulmuar nga një person brenda shtëpisë së tij në rrugën “Dëshmorët e Kombit” në Shipol.

Në një rrëfim për “Indeksonline”, Deliu ka shpjeguar se si një person, i cili pretendon se është familjarë i kryetarit të komunës, e sulmoi dhe më pas ia vuri flakën shtëpisë ku jeton ai.

“Një person me thikë në duar ka ardh në shtëpinë ku rri dhe e ka shky jastëkun dhe e ka kallë me flakë, ma ka kall dorën me naftë (acid) dhe më ka thanë “o ki me kallë ose ka me të masakru”. Është kushëri i kryetarit. Ai ka ba skandale dhe kush se dënon”, ka thënë ai.

Më tej, Deliu tregoi se ka njoftuar edhe organet e sigurisë për rastin në fjalë mirëpo të njëjtit, sipas tij, nuk kanë marrë pasa konkrete për sulmuesin.

“Jam kanë në polici dhe më kanë thanë se s’ki dëshmitar, çka po don ma shumë dëshmitarë se dora dhe shpija që ma ka kall. Kanë ardhur disa persona më kanë ndihmu dhe më kanë pru te mjeku”, është shprehur ai.

Ndryshe, Deliu është duke u ndihmuar nga disa persona të Mitrovicës të cilët përkohësisht e kanë strehuar të njëjtin në njërin prej hoteleve të qytetit. Poashtu e kanë dërguar në Qendrën Klinikeve Universitare të Kosovës për t’ia shëruar plagët e kraharorit.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Të hënën Kryesia, për seancën e Kuvendit parashihen dy interpelanca të kryeministrit

lipjanipress

E aksidentuara Violeta Deda ka nevojë urgjente për gjak

lipjanipress

Çfarë po ndodh me Presidentin turk?(VIDEO)

lipjanipress

Inaugurohet objekti muze “Ish selia Ipeshkvnore e Kosovës” në Ferizaj

Press Lipjani

Njoftohen të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Zhurma misterioze zgjon banorët në orët e hershme të mëngjesit (Video)

lipjanipress

“Vendi të shkojë në zgjedhje – edhe në mungesën time”

lipjanipress

Edhe një premtim i Stavilecit : “Kosova e Re” do të punësojë deri 10 mijë persona

lipjanipress

Lufta e 3-të botërore?! Ja ku do të fshihen njerëzit më të pasur në botë në këtë kohë katastrofike

lipjanipress

Kongresisti Rohrabacher i shkruan Nikoliqit: Këmbeni territoret me Kosovën (Dokument)

lipjanipress

Mblidhet Këshilli i AAK’së (FOTO)

lipjanipress

Në shënimin e 27 vjetorit të themelimit LDK-së, për sukseset dhe të arriturat flet Kryetari Komunës Imri Ahmeti njeherit Kryetar Komune në Lipjan

lipjanipress
Skip to toolbar