Lipjanipress

Rrihen dhe grabiten e mitura dhe shoku i saj në qendër të Shkupit

Maqedoni

Një vajzë 16-vjeçare dhe shoku i saj 15-vjeçar, janë sulmuar dje nga një person i panjohur në bulevardin “Arradhat Partizane” në rajonin qendror të Shkupit.

Plaçkitësi u është afruar me revole pas shpine, në hyrjen e ndërtesës. E ka qëlluar vajzën me grusht në fytyrë, e pastaj me kërcënim me thikë u ka marrë dy celularë dhe 770 denarë, kurse më pas është larguar në drejtim të panjohur.

Policia po ndërmerr masa për gjetjen e autorit dhe për zbardhjen e plotë të rastit.

Facebook Comments

Related posts

Zaev: Ivanov të mos humbë kohë, të na e japë mandatin

lipjanipress

Mjegulla bllokon Shkupin, anulohen fluturime, aterime në Prishtinë e Ohër…

lipjanipress

Si i bëri 2 milionë euro për 2 vjet, Nevzat Bejta, kryetar i Gostivarit

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli