LipjaniPress

Sa prej premtimeve i realizuan kryetarët e Shtimes e të Lipjanit

Lajme Lipjani

Edhe 18 vjet pas përfundimit të luftës, shumica e komunave nuk e kanë të zgjidhur çështjen e rrjetit të ujësjellësit dhe atij të kanalizimit.

Qytetarë të Shtimes nuk janë të kënaqur me qeverisjen aktuale duke thënë që kryetari nuk i ka realizuar as gjysmën e premtimeve, raporton KTV.

Një ndër sfidat më të mëdha në këtë komunë vazhdon të mbetet trajtimi i ujërave të zeza, të cilat derdhën në lumin “Shtimjanja”.

Kryetari i Komunës së Shtimes, Naim Ismaili e pranon që ende nuk kanë mundur ta rregullojnë këtë çështje.

Sipas Institutit GAP, Ismaili ka realizuar 10 premtime nga 17 sa ka bërë.

E në komunën e Lipjanit sfidë përveç rrjetit të kanalizimit mbetet edhe ngrohtorja.

Opozita si dhe monitorues të partive politike në këtë qytet thonë se Ahmeti ka investuar vetëm nëpër ato pjesë ku ka votues të LDK’së.

Sipas raportit të Institutit Gap, Ahmeti ka realizuar 9 nga 18 premtimet e bëra gjatë fushatës elektorale.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Sllovia, zemra dhe KRENARIA e LDK-s në Lipjan

lipjanipress

Mesazhi i Papa Françesku për Kosovën: Mos bëni luftë

lipjanipress

Përmbledhëje e programit të së enjëtes në Shtime gjatë përurimit të SPIN TV (VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Jetojnë në Kosovë – rom, ashkali dhe egjiptian – ëndërrojnë Europën (VIDEO)

lipjanipress

Trump këshillohet që të pranojë Malin e Zi në NATO

lipjanipress

Murat Jashari, i dyshuari kryesor për tentim-vrasjen e Vllasit

lipjanipress

Suedia ka arritur një riciklim aq revolucionar sa i ‘kanë mbaruar’ mbeturinat

lipjanipress

Njoftohen të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

I pari i Lipjanit Imri Ahmeti me bashkëpunëtorët e tij po ashtu sot kanë vizituar punimet në Llugagji

lipjanipress

Nexhat Çoçaj e Shaip Buduri lirohen nga akuzat për korrupsion

lipjanipress

Kryetari I komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti të martën ka mbajtur takimin publik me qytetarët e kësaj komune

lipjanipress

“Keqardhje” e Beogradit për kohën e humbur të Kosovës me zgjedhje

lipjanipress
Skip to toolbar