LipjaniPress

Sabit Pacolli nuk ndalet me vetum tek sporti lipjanas por ndihmon tani edhe sindikaten e pensionistëve ne

Lipjani

Të dashur vêllezër dhe motra
Sot, mëngjesin e fillova pranë atyre që tërë jetën e tyre e kanë sakrifikuar për ne. Ishte një vizitë që më stërmbushi me gëzim e në të njëjtën kohē edhe nostalgji.

U gëzova kur i pash gjyshërit e juaj, se ende janë mes nesh, njëkohësisht ndjeva nostalgjinë për fēmijërinë time kur bisedoja me ta, por gjatë bisedës, gëzimi që kisha filloj me u zbehë Ishin fjalët e tyre përplot vrerë që askush nuk po kujdeset siç duhet për ta, se me pensionin që ata marrin, as borxhin që iu bëhet gjatë muajit në barnatore, nuk kanë mundësi për t’a paguar.
Djersa e tyre që kanë punuar tërë jetën në Kosovën tonë, e çdo herë nën sundimin e Serbisë, sot e as që shtatëmbëdhjetë vite pas luftës, nuk po vlerësohet aspak.
Prindërit dhe gjyshërit tanë meritojnë më shumë kujdes dhe dashuri nga ne.
U mërzita ngaqë s’kam mundësi edhe pensionet t’ua rris më shumë, sepse nga pozita që jam tani, nuk kam ndonjë ndikim të madh për t’i ndryshuar gjërat, prandaj ua lash vetëm dy mijë euro (2000€) shoqatës së tyre në Lipjan.
Uroj që sa më shpejt sindikata e pensionistëve te Kosovës të ndërmarrin vendimin për rritjen e pensioneve dhe mbështetjen sa më të madhe për gjyshërit tanë të dashur.
Ju uroj shëndet e jetë të gjatë!
Sabit Pacolli shkruan permes rrjetit social facebook transmeton./Lipjanipress.com//
Me respekt dhe dashuri
Sabit Pacolli

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Sabit Pacolli:Tentim vrasja ndaj avokatit, Azem Vllasi, është një sulm ndaj drejtësisë në Kosovë.

lipjanipress

Shoqata “Jetimat e Ballkanit” ndihmon Komunën e Lipjanit me miell, pako higjenike dhe ushqimore

lipjanipress

Nga sot ndërpres aktivitetin tim politikë në PDK.

lipjanipress

Hapja Zyrtare e Fushatës nga LDK-Lipjan bëhet në Gadime (te Shpella), nga ora 19:00.

lipjanipress

Ku mbet gjaku, A mjafton kjo?.

lipjanipress

Kryetari Ahmeti viziton ndërtimin e trotuarëve në fshatin Konjuh

lipjanipress

Cristiano Ronaldo largohet nga Real dhe bashkohet me Juve

lipjanipress

Sekuenca gjatë nënshkrimit të marrëveshjes së bashkëpunimit në mes të Kryetarit Imri Ahmeti dhe Ministres Hykmete Bajrami(VIDEO)

lipjanipress

Ftesë për Propozime (FP) për përzgjedhjen e Ndërtesave shumëbanesore në bashkëpronësi

lipjanipress

KANDIDATI PËR KRYETAR TË LIPJANIT, SELATIN RETKOCERI, U DREJTOHET MËSIMDHËNËSVE TË VITEVE 1990/99 ME NJË LETËR TË HAPUR

lipjanipress

Katër aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje janë liruar nga masa e arrestit shtëpiak respektivisht paraburgimit.

lipjanipress

NISMA për Kosovën dega Lipjan mbajti takim me kandidatët per asamble komunale.

lipjanipress
Skip to toolbar