LipjaniPress

Sabit Rrahmani në cilësi të përfaqësuesit të parë legjitim të komunitetit Ashkanli, datën 12 Nëntor 2017 t’i shpallë heronjë të gjithë 85 të vrarit e komunitetit Ashkanli

Lajme

Njoftim opinionit të gjërë:
Percjell /LipjaniPress
Unë Sabit Rrahmani në cilësi të përfaqësuesit të parë legjitim të komunitetit Ashkanli, kam marrë vendim që sot me datën 12 Nëntor 2017, t’i shpallë heronjë të gjithë 85 të vrarit e komunitetit Ashkanli , të identifikuar si Ashkanli.
Kam zgjedh pikrisht 12 Nëntorin sepse sot bëhen 17 vjet nga djegia mizore e Emrah Hasanit 12 vjeqarë , i cili është dëshmori më i ri i Ashkanlive , dhe vrasja e tij ishte e dhimbshme sepse u djeg i gjallë. Le të jetë 12 Nëntori dita e përkujtimit e të vrarëve tanë.
Medaljet për heronjët e kombit janë gati, dhe do t’ju shpërndahen familjeve në Kosovë gjatë muajit dhjetorë 2017 në një ceremoni të përbashkët të familjeve që kanë humbur të dashurit e tyre./LipjaniPress
Me respekt: Sabit Rrahmani

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Këshilltari i Kryeministrit: Thaçi mund të flasë me këdo, me Serbinë flasin veç në Bruksel

lipjanipress

Nënkryetari Tasholli priti në takim përfaqësueset e projektit zviceran Kujdesi Shëndetësor i Qasshëm dhe Cilësor

lipjanipress

Kërkohet arrestimi Nenad Çanakut, tha se Kosova është e pavarur

lipjanipress

Lideri i AAK’së: Është nder të vizitohen dëshmorët pas një dite të rëndësishme

lipjanipress

Partnerizimi i Lipjanit me Kaiserslauternin e Gjermanis n’rrugë të mbarë.

lipjanipress

Ja sa është numri i kosovarëve që jetojnë në Zvicër

lipjanipress

Shuhet Agim Binaku, zëri i gazetarisë sportive

lipjanipress

Kandidati për kryetar z.Heset Sahiti shpalosi edhe në Grackë të vogël programin për qeverisjen 4 vjeqare në Lipjan.

lipjanipress

Hashim Thaçit i vjen edhe një goditje e papritur nga SHBA-ja (FOTO)

lipjanipress

Flakadon Gani Banushi: kandidat pë asamblenë komunale në Lipjan

lipjanipress

Aksident në Vushtrri, lëndohen gjashtë femra

lipjanipress

Liberalizimi i vizave nuk varet nga ne, thotë ministrja e Integrimit

lipjanipress
Skip to toolbar