LipjaniPress

Salla Rinore nuk kishte hapësirë të duhur për ti pranuar të gjithë këta anëtarë dhe simpatizues të cilët bartnin flamuj partiak dhe shtetëror(FOTO+VIDEO)

Lajme Lipjani

Salla Rinore nuk kishte hapësirë të duhur për ti pranuar të gjithë këta anëtarë dhe simpatizues të cilët bartnin flamuj partiak dhe shtetëror. I pari i komunës së Lipjanit z. Imri Ahmeti i ka përshendetur të pranishmit me bashkëpunëtorët e tyre.
Ahmeti fjalën e tij e ka mbështetur në rrugën e prirë nga Ibrahim Rugova. Ai , ka thënë se, votën e elektoratit nuk e kërkojmë vetëm mbi bazën e frymës rugoviane, por edhe mbi bazën e së tashmes, të ardhmes.
Në fjalën e tij Ahmeti ishte i bindur se Koalicioni LDK-AKR-A, do të korrë fitore në Zgjedhjet e 11 Qershorit 2017. “Ashtu siç kemi fituar fitoren në Lipjan, më 12 qershor do të festojmë fitoren në tërë Kosovën.
Orientimi ynë është integrimi evropian, prandaj na duhet një kryeministër evropian siç është Avdullah Hoti. LDK bashkë me partnerët e koalicionit është alternativa më e mirë dhe e vetme për Kosovën./LipjaniPress.com/

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Familja e veteranit të luftës Ilir Jasharit bëhët me banesë të re! (VIDEO)

lipjanipress

LDK akuzon VV’në për punësime partiake në sektorin e arsimit në Prishtinë

lipjanipress

Sheshel: Kosovën mund ta kthejmë vetëm me Rusinë

lipjanipress

Veseli: Të rënët e Rezallës janë meritorë të lirisë sonë

lipjanipress

PDK-Lipjan, nominon z. Shukri Bujën për kryetar të Lipjanit!

lipjanipress

Vritet edhe një kosovar në Siri

lipjanipress

Nenkryetari per komunitete ne Komunen e lipjanit Z.Sefer Tasholli takon kryetarin e PDAK-së nëndega Gadime z.Afrim Limani dhe z.Maliq Danqi

lipjanipress

Lufta e 3-të botërore?! Ja ku do të fshihen njerëzit më të pasur në botë në këtë kohë katastrofike

lipjanipress

Në Ferizaj po jepen viza të rrejshme për Gjermani

lipjanipress

Përleshje mes Policisë dhe anëtarëve të PSD-së,

lipjanipress

Edhe një tjetër “shqiponjë” shfaqet në ushtrinë greke (foto)

lipjanipress

AAK arrin marrëveshje koaliconi me dy parti (Foto)

lipjanipress
Skip to toolbar