LipjaniPress

Sekseri që merr para për mbylljen e hetimeve

Lajme

Në një zyrë të vogël, në katin e dytë të hotelit “Grand”, në dhjetorin e vitit të kaluar po bëhej një pazar.
Rrahim Hashimit, pronar i “City Group”, i kishte dalë shumë punë atë ditë. Po i numëronte 50 mijë euro që ia kishin sjellë familjarët e drejtuesve të QAD-it. Kjo shumë ishte vetëm gjysma e saj që do të duhej të paguhej ryshfet për mbylljen e rastit. Derisa po numëronte paratë Hashimit i cingëroi disa herë telefoni. Ai që po e telefononte ishte një zyrtar i lartë në Policinë e Kosovës. Telefonata bëhej në “Whats up”, ndërsa emri i telefonuesit është i regjistruar si E..

Prokuroria kishte nisur vitin e kaluar një hetim për disa zyrtarë të Qendrës për Avokim dhe Diplomaci (QAD) nën dyshimin se kanë krijuar skema piramidale nëpërmjet të cilave kanë mashtruar fermerë të shumtë. Por jozyrtarisht gazeta ka mësuar se kësaj OJQ-je në vazhdimësi u janë kërkuar para nga sekserë të Policisë së Kosovës për t’ua mbyllur rastin. Kur kanë refuzuar që të paguajnë 100 mijë euro, sa u ishte kërkuar, ata janë arrestuar. Për të gjitha këto gazeta ka mësuar se ka incizime. Disa nga këto incizime i posedon “Koha Ditore”.

Familjaret e tyre nuk e kishin qëllimin që ta mbyllnin rastin, por të mblidhnin argumente se Policia e Kosovës i ka shantazhuar vazhdimisht. Për të bërë këtë ata lanë takim me sekserin. Çdo takim e kanë incizuar

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Serbia rekruton 500 ushtarë më shumë pas tensioneve me Kosovën

lipjanipress

PDK e LDK po i mbajnë të fshehura listat e kandidatëve për deputetë

lipjanipress

Fushata Zgjedhore për Zgjedhjet e 11 Qershorit 2017, po merr dimensione të reja zhvillimi nëpër komuna të Kosovës. Të enjëten koalicioni LDK-AKR-A, ka mbajtur konventën Zgjedhore me anëtarët dhe simpatizuesit e këtyre subjekteve politike.

lipjanipress

Partia e Ashkalive për Integrim – dega në Lipjan ka mbajtur Kuvendin Zgjedhor (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

I pari i Lipjanit Imri Ahmeti me bashkëpunëtorët e tij po ashtu sot kanë vizituar punimet në Llugagji

lipjanipress

LDK-Lipjan prezanton Sllovin disa pamje më herët dhe tani.

lipjanipress

A JANË TË RREZIKUR NGA KANCERI DHE LEUKEMIA? ATA QË JETOJN DHE PUNOJN AFËR LINJAVE TË TENSIONIT TË LARTË

lipjanipress

Rrëfimi i shtatzënës shqiptare që i shpëtoi sulmit në Stokholm

Press Lipjani

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në magjistralen Prishtinë- Lipjan.

lipjanipress

Ministri i Brendshëm izraelit përdor qepën që të përlotet (Video)

lipjanipress

“Vendi të shkojë në zgjedhje – edhe në mungesën time”

lipjanipress

Dorëhiqet kryetari i Preshevës Shqipërim Arifi

lipjanipress
Skip to toolbar