LipjaniPress

Selatin Retkoceri kandidat për deputet në Kuvendin e Kosovës nga Lëvizja VETËVENDOSJE

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

Lipjan 7 Qershor
Kandidati I Vetëvendosjes për deputet në Kuvendin e Kosovës z.Selatin Retkoceri si i ri ka bartur një peshë të rëndë për ta çuar përpara çështjen e Kosovës.

Gjatë punës së tij janë parë rezultatet e pritura. Edhe pse relativisht i ri në moshë z.Retkoceri angazhohej në punë grupore dhe individuale si një profesionist I vërtet. Ai, ishte një ekonomist i denjë dhe si i tillë ia dilte me lehtësi ti përfundonte detyrat të cilat ia parashtroheshin. Selatin Retkoceri tani është Magjistër i shkencave ekonomike. Ai ka qenë 8 vite profesor i lëndëve ekonomike në Kosovë, dhe është certifikuar si trajner në menaxhim projektesh, kontrollin e administrimit të brendshëm, zhvillimin e ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme, standardet e kontabilitetit dhe tatimet në programe të mbajtura në Vjenë, Romë, Torino, etj.
Selatin Retkoceri ka qenë kontabilist dhe këshilltar financiar në disa kompani të sektorit privat, dhe më herët, ndërsa, gjatë viteve 1990, ka drejtuar Këshillin Komunal për Financim në Lipjan dhe ka qenë anëtar i Këshillit Komunal për Emergjencë. Ne fillim të viteve 2000, ai ka mbajtur pozitën e Nënkryetarit të Komunës së Lipjanit dhe Drejtorit për Financa, njëherit edhe të Drejtorit të Administratës Publike në Ministrinë e Tregëtisë dhe Industrisë të Kosovës. Gjithashtu, z.Retkoceri , ka qenë edhe ushtrues detyre i Kryeshefit Ekzekutiv të Kompanisë së Ujësjellësit Rajonal – Prishtina. Aktualisht është menaxher financiar në KP “Standard Benz”. Selatin Retkoceri është zgjedhur kryetar i Qendres së Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Lipjan dhe delegat në Këshillin e Përgjithshëm./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

PDK-Lipjan Ismet Hajrullahu, nominohet kandidat për kryetar të komunës së Lipjanit nga Partia Demokratike e Kosovës!

lipjanipress

Ambasadori Greiçevci: Ende nuk dihet identiteti i të vdekurve nga sulmi terrorist

lipjanipress

Limaj: Serbia po bën hajgare me Thaçin dhe Mustafën

lipjanipress

Grupi i Kumanovës dënohet me 746 vjet burg

lipjanipress

Mungesa e kanalizimit rrezikon jetën e fëmijëve të Krajkës së Prizrenit

lipjanipress

Debat i ashpër i kandidatëve presidencialë francezë për Evropën

lipjanipress

Molliqaj: Hyjmë koalicion me LDK-në, por pa Isa Mustafën

lipjanipress

IMRI AHMETI- nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me këshillin evropian KE për të drejtat e minoriteteve

Press Lipjani

Publicitet me hapësirën reklamuese në Portalin LipjaniPress ju do të jeni më afër votuesve potencialë tuaj.

lipjanipress

ELEM mbyll dyqanet në Kodrën e Diellit

lipjanipress

Rrëfimi i Murat Jasharit për ‘Syrin e Popullit’, paralajmëronte hakmarrje ndaj liderëve politikë dhe fetarë (Video)

lipjanipress

Erdogan: Evropa “fashiste dhe mizore”, po i ngjan Luftë së Dytë Botërore

lipjanipress
Skip to toolbar