LipjaniPress

Selim Pacolli sqaron se kur do të përfundojë kufizimi për veturat në Prishtinë

Lajme

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Selim Pacolli, ka treguar detaje rreth vendimit që është marrë për ndalimin e hyrjes së veturave në kryeqytet.
Ai ka thënë se ky vendim mund edhe të ndryshohet deri në fund të javës.

“Vendimi do të zbatohet në përpikëri ashtu siç jemi marrë vesh. Prej nesër në orën 06:00 të mëngjesit ndalohet futja e çdo makine në qendër të qytetit”.

“Nuk ka ndonjë afat të caktuar, mirëpo deri në nxjerrjen e vendimit tjetër. Besoj brenda javës, deri të premten”, ka thënë Pacolli në TV Dukagjini.

Ai ka thënë se priten ndryshime atmosferike, të cilat do ta pushojnë këtë vendim.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Shefi i NATO’s: Do t’i rezistojmë ndikimit rus në Ballkan

lipjanipress

Zhduket një femër në Malishevë

lipjanipress

Fushata Zgjedhore për Zgjedhjet e 11 Qershorit 2017, po merr dimensione të reja zhvillimi nëpër komuna të Kosovës. Të enjëten koalicioni LDK-AKR-A, ka mbajtur konventën Zgjedhore me anëtarët dhe simpatizuesit e këtyre subjekteve politike.

lipjanipress

Kosovari përdori rrejshëm masakrën e Reçakut, për ta fituar pensionin invalidor në Zvicër

lipjanipress

PDK vendos nesër nëse do ta përkrahë mocionin e opozitës për rrëzimin e Qeverisë

lipjanipress

Takim zyrtar mes Greg Delawie dhe Adnan Rrustemi diskutuan për ecurinë e përgatitjeve të zgjedhjeve lokale të 22 tetorit

lipjanipress

30 ditë paraburgim për dy hakerët kosovarë

lipjanipress

Reshitaj tregon planet për luftimin e ndotjes së ambientit

lipjanipress

Familja e Nysret Dibranit, pas shtatë viteve bëhet më shtëpi (Foto+Video)

lipjanipress

Flakadon Gani Banushi: kandidat pë asamblenë komunale në Lipjan

lipjanipress

‘Kodra e Trimave’ proteston kundër ndaljes së shpeshtë të rrymës (Video)

lipjanipress

Për ministrin e Kosovës, FETO është organizatë terroriste dhe shkollat e Gylenit duhet të mbyllen

lipjanipress
Skip to toolbar