LipjaniPress

Serbët e dehur ankohen se u rrahën nga dikush që fliste shqip

Lajme

Dy serbë janë ankuar pranë Policisë së Kosovës se janë rrahur në katër persona, për të cilët dyshojnë se janë shqiptarë.
Serbët dyshimet i bazojnë në faktin se i kanë dëgjuar sulmuesit duke folur shqip.

Ngjarja ka ndodhur tek Tregu, fare pranë Urës mbi lumin Ibër në Mitrovicë.

Dy të sulmuarit, që kanë lëndime në kokë, kanë qenë në gjendje të dehur kur e kanë depozituar aneksen e tyre, mëson Klan Kosova.

Gjithsesi, deri më tani ende nuk ka pasur asnjë të arrestuar – ndryshe nga siç është raportuar në disa media.

Policia ende nuk ka daluar me njoftim zyrtarë rreth këtij rasti.

Klan Kosova ka kontaktuat me zëdhënësin e Policisë së Mitrovicë Jugore, Avni Zahiti, por ai ka deklaruar se s’ka informata për këtë rast.

Njëjtë, edhe zëdhënësi i policisë së Kosovës, Baki Kelani, ka pohuar për Klanin, se nuk posedon ndonjë informacion rreth këtij rasti.

Ndërsa, zëdhënësi i policisë për Mitrovicën Veriore, Besim Hoti, nuk ka qenë i qasshëm në telefon.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

NJOFTIM: Dorëheqje nga PDAK, si dhe nga të gjitha funksionet e PDAK-së

lipjanipress

NJOFTIM PUBLIK PËR DËRGIMIN E PROPOZIMEVE PËR ANËTAR TË KOMITETIT KOMUNAL VEPRUES NGA PËRFAQËSUESIT E ORGANIZATAVE TË SHOQËRISË CIVILE

lipjanipress

Theret me thikë një person në Prishtinë

lipjanipress

Përkujdesja për të pastrehët, të uriturit dhe të varfrit ështe një nga misionet e Hoxhë Naser Baftiut njëkohesisht edhe Drejtor i Shoqatës Dora e Lirë

lipjanipress

LDK i reagon Thaçit, jep sinjale se nuk do të votojë për Ushtrinë

lipjanipress

Në Pakistan dënim me vdekje për një postim në Facebook

lipjanipress

Policia Kosovës sotë konfiskoj 825 kg marihuanë.

lipjanipress

19 vjeçari pranoi se ka kryer vrasjen, u dënua me 5 vjet burg

lipjanipress

Turqia arreston 610 persona, dyshohen për terrorizëm

lipjanipress

Vetëm 4 % e grave trashëgojnë pronë

lipjanipress

Vazhdojnë dëshmitë në rastin “Kumanova”

lipjanipress

Historia prekëse e ushtarit që shërbeu në Kosovë (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar