Lipjanipress

SHBA: Të paktën 18 të vdekur nga moti i keq

Bota Lajme

Mot i keq ka shkaktuar vdekjen e të paktën 18 njerëzve në jug të Shteteve të Bashkuara, dhe parashikuesit e motit paralajmërojnë se do të vazhdojnë stuhitë e rënda.

14 persona humbën jetën dhe më shumë se 20 të tjerë u lënduan, pasi stuhitë e fuqishme dhe tornadot përfshinë gjatë fundjavës pjesë të shtetit Xhorxhia.

Guvernatori i shtetit, Nathan Deal, shpalli gjendjen e jashtëzakonshme në shtatë zona ku pati të vdekur dhe dëme të mëdha.

Katër persona të tjerë humbën jetën të shtunën në qytetin Hattiesburg të shtetit Misisipi. Shërbimi Kombëtar i Motit tha të dielën se jugu i Xhorxhias, veriu i Floridës dhe Florida dhe pjesa juglindore e Alabamës mund të përballen me rreshje, breshër dhe erëra të forta

Facebook Comments

Related posts

Nuk do të besoni se në çfarë kushtesh jetojnë këto familje në Komunën e Prishtinës (Foto)

lipjanipress

Deklarata shokuese e ish ushtarit serb: Me eshtrat e shqiptarëve janë shtruar rrugët (VIDEO)

lipjanipress

“Shqiptarët nuk vlejnë për ne!” Gazetari shqiptar i përgjigjet Marine Le Pen: Shqiptarët të dhanë Napoleonin, Nënë Terezën, mos doni edhe…

Press Lipjani
Albanian
Kalo te paneli