LipjaniPress

Shefi i NATO’s flet në Prishtinë edhe për krijimin e ushtrisë së Kosovës?

Lajme

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg gjatë vizitës së tij zyrtare në Kosovë, është takuar me Presidentin Hashim Thaçi.

Siç merr vesh Klan Kosova, në këtë takim Stoltenberg e Presidenti kanë diskutuar për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, në ushtri.

Pas takimit me Thaçin, kreu i NATO-s do të takohet me kryeministrin Isa Mustafa.

Gjatë kësaj vizite ai do ta takojë edhe zëvendësministrin serb të qeverisë së Kosovës, Branimir Stojanoviq e po ashtu edhe kryetarin e Mitrovicës Veriore, Goran Rakiqin

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

U promovua enciklopedia “Bardhësitë e Atdheut

Press Lipjani

Hoxhaj: Jemi të shqetësuar me armatosjen e Serbisë

lipjanipress

MD e Serbisë: Kurrë s’kemi fshehur dokumentet për krime

lipjanipress

Nënkryetari Tasholli nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi për zhvillim ekonomik

lipjanipress

Kryesuesja Vlora Limani-Hajnuni seancën e të Mërkures e quan të përfunduar.(VIDEO)

lipjanipress

Erdogan: Evropa “fashiste dhe mizore”, po i ngjan Luftë së Dytë Botërore

lipjanipress

Beteja moderne e Kosovës – Thaçi i jep ujë Vuçiqit (Foto)

lipjanipress

Mirjeta Kalludra, deputetja e LDK-së që votoi kundër rezolutës për Haradinajn (Doku)

lipjanipress

Historiku i fshatit “Shalë:” Komuna Lipjanit

lipjanipress

Behgjet Pacolli Një mundësi e jashtëzakonshme për Amerikën shkruan ne facebook.

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës ditëve në vijim

lipjanipress

Kadri Veseli: Qytetarë anekënd Kosovës po i bashkohen Fillimit të Ri

lipjanipress
Skip to toolbar