LipjaniPress

Sheiku në Mal të Zi personelit të një hoteli në Tivat ku ishte sistemuar, ua ka “luajtur trurin” duke iu lënë bakshish 36.000 euro!

Lajme Nderkombëtare

Kryeministri i Emirateve të Bashkuara Arabe, sheiku Mohammed bin Rashid Al Maktoum, gjatë vizitës dhe qëndrimit të tij në Mal të Zi, personelit të një hoteli në Tivat ku ishte sistemuar, ua ka “luajtur trurin” duke iu lënë bakshish 36.000 euro!

Kryeministri i Emirateve të Bashkuara Arabe, sheiku Mohammed bin Rashid Al Maktoum, gjatë qëndrimit të tij para do kohe në Mal të Zi, ka mahnitur personelin e një hoteli në të cilin ka qënë i sistemuar dy ditë dhe në shenjë mirënjohje dhe faleminderimi, iu ka lënë jo më pak se 36.000 euro.

Mund të supozohet se cili ka qënë reagimi i personelit të këtij hoteli!Në të vërtetë, gjatë qëndrimit dy ditor në qytetin bregdetar të Malit të Zi, në Tivat afër Kotorit, sheiku Mohammed bin Rashid Al Maktoum, ka porositur 20 shishe shampanjë nga më të shtrenjtat.

Ai gjatë qëndrimit në Tivat, është takuar edhe me kryeministrin e Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, me të cilin kanë zhvilluar bisedime bilaterale.Gjukanoviqi i ka thënë sheikut Mohammed bin Rashid Al Maktoum, se Mali i Zi është i interesuar për tërheqjen e sa më shumë investitorëve nga Emiratet e Bashkuara Arabe, sidomos sipërmarrësve dhe investitorëve tjerë nga sektori privat

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Avokati Alban Arifi: Kryetari i Lipjanit Imri Ahmeti, përmes padisë, po kërcënon gazetarin Granit Duriqi

lipjanipress

LDK – Presidentit: Po bën fushatë nëpër shkolla

lipjanipress

Policia Merr në Pyetje Deputetin Milaim Zeka për Shmangie nga Tatimi

lipjanipress

Krimi i organizuar me emigrantë – në Gjykatën e Apelit arrijnë 178 dosje

lipjanipress

Rruga apo Laminati që u ndërtua nga Ministria e Pal Lekaj

lipjanipress

Publikohet raporti i institutit GAP për qytetari aktive në lokalitete të ndryshme të Kosovës

Press Lipjani

AKR mbështet protestën e së shtunës me Ramushin.

lipjanipress

Përurohet objekti i ri shkollor në Bujan

lipjanipress

Çelaj, i gatshëm të kandidojë për kryetar të Prishtinës (Video)

lipjanipress

Ky është moti për sot

Press Lipjani

Bujani që vetëm para pak ditësh ka formuar nëndegën e Nismës, po tregon që çdo ditë po e rritë përkrahjen për kandidatin për kryetar të Lipjanit z.Heset Sahiti, duke u bazuar në programin tij zgjedhor.

lipjanipress

Dy policë nga Lipjani shpëtojnë jetën një të moshuare – tentonte të vetëvritej

lipjanipress
Skip to toolbar