LipjaniPress

Sherifi për Gjykatën Speciale dhe ushtrinë

Lajme

Deputeti i Nisma për Kosovën Bilall Sherifi, ka thënë se nuk pret pasoja politike nga Gjykata Speciale.

Kjo sipas tij ndodhë sepse diçka të tillë vet e kanë miratuar deputetët e Kuvendit, njofton Klan Kosova.

Këto deklarime Sherifi i dha në Zona B të Klan Kosova, teksa komentoi edhe nismën e Presidentit Thaçi për themelimin e ushtrisë.

”Nuk pres asnjë pasojë politike nga Gjykata Speciale. Sepse askush nuk pret pasoja për dicka të cilën vet e ka miratuar”.

”Askush nuk ka të drejtë tani të rrezikojë stabilitetin në vend”.

”Çështja e pasojave politike ka përfunduar në Kosovë”.

”Amandamenti i Gjykatës Speciale është një lojë. Është një lojë sepse kur të kërkohet të ma thuash emrin duhet ta them emrin”.

”Ai ( i drejtohet presidentit) po do që të niset ushtria, e Opozita të thotë jo, që të thotë që Opozita se do ushtrinë e Kosovës”.

”Ky është mendim i imi e jo i gjithë NISMA-s, dua të distancohem”.

”Nëse ai e ka ndërmend vec me të vu në sprovë, ti me dal e ti thuash se se dua ushtrinë, ai atë e do. Presidenti Thaci vazhdon të mbetet konsencual”.

”Kjo nuk është iniciativë e Presidentit. Ai nuk është mshfes pas gurit”.

”NISMA ngërthen të gjitha parimet social-demokrate. Kjo Qeveri shtetin e ka dështuar” ka përfunduar Sherifi, përcjellë Klan Kosova.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Asfaltohet rruga e fshatit Resinovc

lipjanipress

Nesër nis muaji i Ramazanit, Ahmeti uron besimtarët: Uroj që në këtë muaj të bëhemi të dobishëm për veten familjen

Granit

Kryetari i PDK’së premton fuqizimin e rinisë dhe grave

lipjanipress

Apeli kthen në rigjykim rastin ‘Tolaj’

lipjanipress

Çelaj, i gatshëm të kandidojë për kryetar të Prishtinës (Video)

lipjanipress

Haradinaj prokurorit serb që kërkoi dërgimin e Ramushit në Hagë : Pushka top t’u bëftë

lipjanipress

NEVOJA PËR REFORMA NË DIPLOMACINË E KOSOVËS

lipjanipress

Vihet gurëthemeli për ndërtimin e Shkollës së Mesme Profesionale “Adem Gllavica” në Lipjan

lipjanipress

Komuna Lipjanit Njofton për Organizatat e Shoqërisë Civile

lipjanipress

Në Gjermani, mërgimtarët e kapin mat Shpend Ahmetin në një vikend tjetër të shtrenjtë (Foto)

lipjanipress

E rrahu dhe e la të zhveshur ish-të dashurën në rrugët e Shkupit

lipjanipress

Përkujdesja për të pastrehët, të uriturit dhe të varfrit ështe një nga misionet e Hoxhë Naser Baftiut njëkohesisht edhe Drejtor i Shoqatës Dora e Lirë

lipjanipress
Skip to toolbar