LipjaniPress

Sherifi për Gjykatën Speciale dhe ushtrinë

Lajme

Deputeti i Nisma për Kosovën Bilall Sherifi, ka thënë se nuk pret pasoja politike nga Gjykata Speciale.

Kjo sipas tij ndodhë sepse diçka të tillë vet e kanë miratuar deputetët e Kuvendit, njofton Klan Kosova.

Këto deklarime Sherifi i dha në Zona B të Klan Kosova, teksa komentoi edhe nismën e Presidentit Thaçi për themelimin e ushtrisë.

”Nuk pres asnjë pasojë politike nga Gjykata Speciale. Sepse askush nuk pret pasoja për dicka të cilën vet e ka miratuar”.

”Askush nuk ka të drejtë tani të rrezikojë stabilitetin në vend”.

”Çështja e pasojave politike ka përfunduar në Kosovë”.

”Amandamenti i Gjykatës Speciale është një lojë. Është një lojë sepse kur të kërkohet të ma thuash emrin duhet ta them emrin”.

”Ai ( i drejtohet presidentit) po do që të niset ushtria, e Opozita të thotë jo, që të thotë që Opozita se do ushtrinë e Kosovës”.

”Ky është mendim i imi e jo i gjithë NISMA-s, dua të distancohem”.

”Nëse ai e ka ndërmend vec me të vu në sprovë, ti me dal e ti thuash se se dua ushtrinë, ai atë e do. Presidenti Thaci vazhdon të mbetet konsencual”.

”Kjo nuk është iniciativë e Presidentit. Ai nuk është mshfes pas gurit”.

”NISMA ngërthen të gjitha parimet social-demokrate. Kjo Qeveri shtetin e ka dështuar” ka përfunduar Sherifi, përcjellë Klan Kosova.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ky është mendimi i Thaçit për ish-presidentin Ibrahim Rugova

lipjanipress

Abrashi: S’kemi kohë për dëshirat e opozitës

lipjanipress

Gjermania i dëbon 26 emigrantë afganë

lipjanipress

“Në Lipjan fitoi Imri Ahmeti , jo LDK-ja !”

lipjanipress

Eksperti i spiunazhit: Daullet e luftës po bien në Kosovë dhe në Bosnje

lipjanipress

Të rinjtë të gatshëm t’i shërbejnë Ushtrisë së Kosovës

lipjanipress

OPERACIONET NË ZEMËR NË KOHË PANDEMIE

lipjanipress

Vetëvendosje u shkon tek dyert qytetarëve për t’i thirrur për protestën e nesërme

lipjanipress

Ismet Beqiri e godet Albin Kurtin: Unë nuk kam shtet rezervë sikur ti

lipjanipress

Thaçi: BE nuk po i kupton deputetët që s’i hapin rrugë liberalizimit të vizave

lipjanipress

Koha kur në Kosovë vriteshin fëmijët për hakmarrje (Video)

lipjanipress

Limaj: Serbia po bën hajgare me Thaçin dhe Mustafën

lipjanipress
Skip to toolbar