LipjaniPress

Shfaqen postere anonime kundër Papa Françeskut nëpër Romë (Foto)

Bota Lajme

Janë shfaqur postere anonime nëpër Romë, në të cilat Papa Françesku akuzohet se po i sulmon katolikët konservatorë.
Por, ato janë larguar shpejt nga autoritetet në Romë, transmeton Express.

Posterët, e vendosura gjatë natës mes së premtes dhe të shtunës nga aktivistë të panjohur, shfaqnin një fotografi të papës me fytyrë të vrazhdët dhe me slogan: “Ku të ka mbetur mëshira?”

Teksti nëpër këto postere e ka akuzuar papën për disa ndërhyrje ndaj konservatorëve, përfshirë dhe atë që në këto afishe është përshkruar si “heqja e kokës së Kalorësve të Maltës”.

Ky mesazhi i referohej një urdhri të lashtë katolik për kalorësit, i cili tani është bamirësi në tërë botën dhe ish-shefi i së cilës ia dorëzoi dorëheqjen papës javën që shkoi, pas mosmarrëveshje publike që zgjati për dy muaj.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Familja e Selatin Bajramit nga Medveci bëhet me shtëpi të re

lipjanipress

Përleshje mes Policisë dhe anëtarëve të PSD-së,

lipjanipress

Avokati Alban Arifi: Kryetari i Lipjanit Imri Ahmeti, përmes padisë, po kërcënon gazetarin Granit Duriqi

lipjanipress

Nisma: Vazhdimi i dialogut është vetëm në interes të Serbisë

lipjanipress

Daçiç: Thaçi nuk mund ta lirojë Haradinajn

lipjanipress

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

lipjanipress

Sa prej premtimeve i realizuan kryetarët e Shtimes e të Lipjanit

lipjanipress

Salla Rinore nuk kishte hapësirë të duhur për ti pranuar të gjithë këta anëtarë dhe simpatizues të cilët bartnin flamuj partiak dhe shtetëror(FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Pas luftës serbët e vranë vëllain e Azem Vllasit (Pamje të rënda)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti vizitoi disa nga projektekt që janë drejt finalizimit

lipjanipress

Kuvendi Komunal miraton buxhetin për vitin 2019-2021

lipjanipress

Sonte në Komiteti – i ftuar Hajredin Kuçi

lipjanipress
Skip to toolbar