LipjaniPress

Shisnin trupin për para, Gjermania arreston 35 homoseksualë nga Ballkani

Bota Lajme

Prostitucioni është mjaft i përhapur në Dyseldorf të Gjermanisë, sidomos mes qytetarëve homoseksualë. Ditën e djeshme autoritetet kanë zbuluar dy bordello për transvestitët dhe një tjetër për homoseksualët që ofronin trupin e tyre për para, raporton gazeta gjermane “Nrz.de”.

Policia mësohet se ka arrestuar 35 të rinj, shumica nga Maqedonia dhe Rumania.

Sipas autoriteteve shumë refugjatë shesin trupin e tyre për të përballur jetën .

Dyseldorfi ka miratuar një ligj sipas të cilit, të gjithë personat që shesin trupin për para duhet të regjistrohen si punëtorë seksi. Ofrimi individual i trupit në këmbim të parave mesa duket ndalohet me ligj.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Shpend Maxhuni intervistohet për dëbimin e gulenistëve nga Kosova

Rexhep Isufi

Ministrja serbe e Drejtësisë: Nuk ka arsye që kërkesa për ekstradimin e Haradinajt të refuzohet

lipjanipress

Greqia rinis garën e armatimit me Turqinë, 5 miliardë euro shpenzime

lipjanipress

Sulmet kibernetike rrezikojnë edhe sigurinë e Kosovës

lipjanipress

Oficeri i policisë ia përplas hajnit kokën për makine (Video +16)

lipjanipress

Uniteti në dialog, mision i pamundur

Rexhep Isufi

Hajrullahu viziton zyrën komunale për punësim në Lipjan

lipjanipress

Hyn në fuqi Ligji për pandeminë COVID-19, këto janë dënimet e parapara për ata që nuk respektojnë masat

lipjanipress

Ky është serbi që EULEX’i i ngriti aktakuzë për vrasjen e 116 shqiptarëve në Vushtrri

lipjanipress

Rashiq: Lista Srpska është dashur ta rrëzojë Qeverinë

lipjanipress

Daka e KQZ’së: Ne jemi gati për zgjedhje, obligimet e tjera i kryen Qeveria

lipjanipress

Ashkalit e Lipjanit të mobilizuar për Zgjedhjet Lokale

lipjanipress
Skip to toolbar