LipjaniPress

“Shiu i përgjakshëm” godet Bosnjën dhe Hercegovinën

Lajme

Siç njoftoi FHMZ, rajoni i Ballkanit u godit nga një fenomen i rrallë i njohur si baltë dhe shi i përgjakshëm, transmetojnë mediat boshnjake.
Një shi i tillë goditi sot Bosnjë dhe Hercegovinën, përkatësisht vendin Mokro pranë Pale.

Bëhet fjalë për shiun që shpesh lë shirita ngjyrë kafe ose të verdhë në sipërfaqe ose objekte të ekspozuara.

Kjo ndodh kur grimcat e rërës nga Sahara arrijnë në disa shtresa të atmosferës.

https://www.facebook.com/Lipjanipres/videos/2034682636748362/

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

OSBE përkrah zgjedhjen e një prokurori të veçantë që merret me kërcënimet dhe mbrojtjen e gazetarëve

lipjanipress

Ferati: Muri do të rrënohet, s’ka rëndësi afati

lipjanipress

Kritiku i Putinit, sërish në koma – dyshime për shkakun

lipjanipress

Hoxha i SPRTK-së: Udhëheqja e RTK-së nuk jep përgjegjësi për asgjë

lipjanipress

Kthehet në rigjykim rasti i Oliver Ivanoviq-it

lipjanipress

Të gjithë të interesuarit, dashamirësit e librit, janë të mirëseardhur të marrin pjesë në Ceremoninë e promovimit të librit, “Me Forcen e Shpirtit” me personazh z. Islam Behxhet Pacolli

lipjanipress

Ministri i Financave Avdullah Hoti, paraqiti sot në mbledhjen e Qeverisë Raportin Vjetor Financiar për Buxhetin e Republikës së Kosovës, për vitin fiskal 2016.

lipjanipress

Mediat serbe shkruajnë për takimin e Haradinajt me 70 zëvendësministrat e tij

lipjanipress

Zyrtari i EULEX’it: Sistemi i drejtësisë të jetë llogaridhënës kur bën gabime

lipjanipress

PDK vendos nesër nëse do ta përkrahë mocionin e opozitës për rrëzimin e Qeverisë

lipjanipress

Shqiptarët djegin shtëpinë që të fitonin milionat nga Sigurimet

lipjanipress

Gazeta Metro: Vritet Lavdrim Muhaxheri

lipjanipress
Skip to toolbar