LipjaniPress

“Shiu i përgjakshëm” godet Bosnjën dhe Hercegovinën

Lajme

Siç njoftoi FHMZ, rajoni i Ballkanit u godit nga një fenomen i rrallë i njohur si baltë dhe shi i përgjakshëm, transmetojnë mediat boshnjake.
Një shi i tillë goditi sot Bosnjë dhe Hercegovinën, përkatësisht vendin Mokro pranë Pale.

Bëhet fjalë për shiun që shpesh lë shirita ngjyrë kafe ose të verdhë në sipërfaqe ose objekte të ekspozuara.

Kjo ndodh kur grimcat e rërës nga Sahara arrijnë në disa shtresa të atmosferës.

https://www.facebook.com/Lipjanipres/videos/2034682636748362/

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryetari Ahmeti vizitoi disa nga projektekt që janë drejt finalizimit

lipjanipress

Rasti i dy gjyqtarëve nga Veriu i Kosovës: Marrin më shumë se 1 mijë euro rrogë në muaj pa asnjë ditë pune

lipjanipress

Aktori i njohur kosovar aderon në Vetëvendosje (FOTO)

lipjanipress

Beteja moderne e Kosovës – Thaçi i jep ujë Vuçiqit (Foto)

lipjanipress

Labinot Tahiri vjen me një tjetër paralajmërim

lipjanipress

LUKSI I DEPUTETËVE ME BUXHET TË SHTETIT.

lipjanipress

Familjarët e Grupit të Kumanovës një ditë para vizitës në Prishtinë ja çka i shkruajnë Zaevit!

lipjanipress

Berisha i përgjigjet Blushit për Kosovën: Pse të lopës janë ata?! Të bëhemi gati për luftë!

lipjanipress

Profili i Haradinajt, merr postin që e kërkoi për 13 vjet: Tash le ta tregojë veten

lipjanipress

PDK të gatshëm për fushatën zgjedhore

lipjanipress

Quni nuk tregon se si do të votonte për demarkacionin

lipjanipress

Derisa Mustafa fliste, deputetët.

lipjanipress
Skip to toolbar