LipjaniPress

Shkon në 54 numri i të vdekurve nga orteku i borës (Foto)

Lajme

Është rritur në 54 numri i përgjithshëm i të vdekurve gjatë tri ditëve të fundit në një ortek të borës në Afganistan dhe Pakistan, pas reshjeve të mëdha të borës.

Në Pakistan humbën jetët 13 persona në një ortek bore që i varrosi pesë shtëpi, transmeton Express.

Zëdhënësi i Ministrisë së Afganistanit për Fatkeqësi Natyrore ka thënë për AFP se 54 persona kanë vdekur në total, ndërsa 52 janë lënduar.

Ndërsa, 168 shtëpi janë shkatërruar dhe 340 të tjera janë dëmtuar.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Profesori në Pejë matë forcat me nxënësit (Video)

lipjanipress

Kraishta dhe Varigoci me LDK-në për kryeministrin në ardhje Prof.Dr. Avdullah Hoti

lipjanipress

Pse po vetëvriten punëtorët e KEDS’it ?

lipjanipress

Kryeakademiku serb: Demografia në Serbi është problem i të gjitha problemeve

lipjanipress

Mirena përkrahë fuqishëm Dr. Fitim Selimin

lipjanipress

Vetëvendosje u shkon tek dyert qytetarëve për t’i thirrur për protestën e nesërme

lipjanipress

ZYRTARE: Avdullah Hoti kandidat i LDK’së për kryeministër

lipjanipress

Momenti kur vajza shtypet nga treni në Indi (Video+18)

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës në fillim të muajit shkurt

lipjanipress

Duhani, shkaktar i 85 për qind të rasteve me kancer në mushkri

lipjanipress

Të shtëna me armë në një shkollë në Francë, ka të plagosur

lipjanipress

Thaçi thotë se gazetaria në Kosovë ka qëndruar e palëkundur ndaj presioneve

lipjanipress
Skip to toolbar