LipjaniPress

“Shkrihen” marrëdhëniet SHBA – VV. Zv/ndihmës sekretari amerikan takim me Visar Ymerin

Lajme

“Pata rastin dhe kënaqësinë të takoj për herë të parë Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës z. Hoyt Yee. Me z. Yee, u takuam në Ambasadën amerikane në Kosovë ku diskutuam miqësisht për zhvillimet politike në vendin tonë.

Ky është një takim i rëndësishëm në kuadër të ndërtimit të mëtutjeshëm të marrëdhënieve në mes të VETËVENDOSJE!-s dhe Qeverisë amerikane”, ka shkruar në rrjetin e tij social, Visar Ymeri.

Ndërsa, sekretari organizativ i kësaj Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj ka shkruar: Koncepti i drejtë dhe i domosdoshëm i VETËVENDOSJE!-s, i cili pas shumë viteve po merr mbështeje masive nga populli i Kosovës, sigurisht që do të marrë mbeshteje edhe nga miqtë nderkombëtarë, në këtë rast SHBA-të./Sakte.net

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ambasadorja gjermane: Jemi të dëshpruar me propozimin për Ushtrinë

lipjanipress

Anita Haradinaj: Ramushi do të lirohet, shteti të mos organizojë asgjë për të

lipjanipress

Veseli:Fillimi i Ri është garancë për Shtetin e Kosovës dhe fuqizimin e tij (FOTO)

lipjanipress

Nderohet Dëshmori Xhavit Kozhani, martirët e fshatit Ribar i Madh dhe Zllakuqan

lipjanipress

Ushtari i NATO’s ka bërë diçka të mrekullueshme për Drenasin (Foto)

lipjanipress

Poeti Lulzim Tafa në revistën “The World Poets Quarterly”

Press Lipjani

Thaçi se përjashton mundësinë që LDK-së t’ia jap mandatarin e dytë!

Granit

VV: POLICËT E THAÇIT KIDNAPUAN STUDENTIN QË E QUAJTI ATË HAJN

lipjanipress

Ushtria siriane e krijon një batalion të përbërë vetëm nga fermat, për ta luftuar ISIS-in (Video)

lipjanipress

Hajrullahu ” Me Jetën e Re do t’i sjellim Lipjanit jetën e re”

lipjanipress

Kosova e gatshme t’i avancojë marrëdhëniet me NATO-n

lipjanipress

Demarkacioni dhe Ushtria të kryhen para zgjedhjeve, thotë Bulliqi

lipjanipress
Skip to toolbar