LipjaniPress

“Shkrihen” marrëdhëniet SHBA – VV. Zv/ndihmës sekretari amerikan takim me Visar Ymerin

Lajme

“Pata rastin dhe kënaqësinë të takoj për herë të parë Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës z. Hoyt Yee. Me z. Yee, u takuam në Ambasadën amerikane në Kosovë ku diskutuam miqësisht për zhvillimet politike në vendin tonë.

Ky është një takim i rëndësishëm në kuadër të ndërtimit të mëtutjeshëm të marrëdhënieve në mes të VETËVENDOSJE!-s dhe Qeverisë amerikane”, ka shkruar në rrjetin e tij social, Visar Ymeri.

Ndërsa, sekretari organizativ i kësaj Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj ka shkruar: Koncepti i drejtë dhe i domosdoshëm i VETËVENDOSJE!-s, i cili pas shumë viteve po merr mbështeje masive nga populli i Kosovës, sigurisht që do të marrë mbeshteje edhe nga miqtë nderkombëtarë, në këtë rast SHBA-të./Sakte.net

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Zaev: Ivanov të mos humbë kohë, të na e japë mandatin

lipjanipress

Ka mbyllur punimet Konferenca e dytë Shkencore Ndërkombëtare “Gjuhësi, letërsi dhe kulturë”, ICLLC 2017 e Kolegjit AAB

Press Lipjani

Thaçi e Mustafa nisin takimin me Mogherinin

lipjanipress

Shoqatat për mbrojtjen e konsumatorëve që nuk i njeh askush

lipjanipress

Kështu u prit në Kosovë ish-ushtari i UÇK’së, i liruar pas 13 vjetësh burgim në Serbi (Video)

lipjanipress

Përplasja frontale me kamionë: Ati dhe fëmija vdesin në aksident në B 462 në Dunningen të Gjermanis

lipjanipress

Gjenerali amerikan: Mund të nis lufta në Europë

lipjanipress

Kryesuesja Vlora Limani-Hajnuni seancën e të Mërkures e quan të përfunduar.(VIDEO)

lipjanipress

Aksident në Vushtrri, lëndohen gjashtë femra

lipjanipress

Ku mbet gjaku, A mjafton kjo?.

lipjanipress

Kandidati për president të Serbisë: Kosova është e pavarur, duhet ta njohim

lipjanipress

Lipjani si gjithmon zemërgjerë për djaloshin 25 vjec Sejdi Smajli, mblidhen afro 40 mijë euro për pak orë

lipjanipress
Skip to toolbar