LipjaniPress

Shokon kryetari i Malishevës: Ne shqiptarët e kemi në gjene vjedhjen (Video)

Lajme

Kryetari i Malishevës, Ragip Begaj, ka shokuar me fryrje ndaj qytetarëve të komunës së tij dhe shqiptarëve në përgjithësi, duke deklaruar se “hajnia është në gjen të shqiptarëve”.

Sikur të mos mjaftonte, Begaj në një lidhje direkte në emisionin “Zyra e Ankesave” duke folur për asetet e komunës ka deklaruar se “meqë janë të komunës ato bën nga pak edhe të keqpërdoren”.

Këto deklarime ai i beri derisa fliste për mungesën e ndriçimit në rrugën “Gjergj Kastrioti”, afër fshatit Banjë të Malishevës, shkruan Gazeta Express.

“Kemi pas probleme me ndriçim gjithherë, sepse jemi në atë nivel, që ka edhe pandërgjegjësi të njerëzve dhe shpeshherë edhe i dëmtojnë. Ata i kanë dëmtuar ndriçimet edhe në autostradë atje, por sido që të jetë na po mundohemi t’i rinovojmë, ata prishë, na rinovo, ata prapë prishë, po dëmtohet edhe buxheti jonë, por tash i kemi në procedurë”, thotë ai.

“Nganjëherë ka ndodh edhe e kanë vjedhë rrymën prej ndriçimit publik, qasi kategorie e njerëzve, çka me ba është fatkeqësia e jonë kjo, hajnia është në gjen të shqiptarëve kapak, kush çka të mundet kapak me vjedh, edhe masi është e komunës bën ngapak me keqpërdorë. Janë ndalu ato gjëra, por besoj se tash do të jemi në nivel dhe do të rregullohet ndriçimi në të gjitha kahet e mundshme”, ka deklaruar tutje i pari i Malishevës, Ragip Begaj.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ky është moti për pesë ditët e ardhshme

Press Lipjani

Zyrtari i EULEX’it: Sistemi i drejtësisë të jetë llogaridhënës kur bën gabime

lipjanipress

Policia e Kosovës ka konfiskuar dy armë zjarri AK47 në qytetin e Ferizajit.

Press Lipjani

Aksident në rrugën Kumanovë-Shkup, rikahëzohet komunikacioni

lipjanipress

Mjeku Lipjanas Xheladin Rizani merr titullin Kardiokirurg (Specialist i Kirurgjisë së zemrës)

lipjanipress

Molliqaj thotë se veç një Qeveri e re zgjidh problemin e Veriut

lipjanipress

Aksident tragjik në Lluzhan të Podujevës, vdes një fëmijë (FOTO)

lipjanipress

Myslimanja e parë pilote ushtarake në Amerikë (FOTO)

lipjanipress

Në sheshin Adem Jashari në Lipjan shumë shpejt do të vendoset Shtatorja e Komandantit Legjendar Adem Jashari

lipjanipress

Përplasen deputetët e koalicionit: “Ke interesa personale në shëndetësi”, “t’i s’merr vesh”

lipjanipress

Austri: Arrestohen 8 terroristë të dyshua

lipjanipress

Serbia rekruton 500 ushtarë më shumë pas tensioneve me Kosovën

lipjanipress
Skip to toolbar