LipjaniPress

« Shoqata Bereqeti » ndihmon 150 familje në Lipjan

Lajme

Shoqata Humnaitare « Bereqeti » së bashku me QPS-në në Lipjan ka dhuruar për 150 familje nga një pako me gjëra ushqimore në prag të muajit të Ramazanit.

« Bereqeti » në Lipjan sot ka shpërndarë miell dhe pako ushqimore për familjet me jetim dhe me asistencë sociale.Për këto kategori të shoqërisë lipjanase, kjo shoqatë, falë hoxhë Skender Mehmetit vazhdimisht është përkujdesur dhe ju ka ndihmuar me gjera më elementare ushqimore, çanta shkollore, iftare të përbashkëta etj.

Ndërsa sot këto familje janë ndihmuar me miell (50 kg) dhe pako për secilën familje./Ulpianapress/

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kush është Avdullah Hoti, kandidati për Kryeministër i LDK’së?

lipjanipress

Avni Nazmi Limani :kandidat pë asamblenë komunale në Lipjan

lipjanipress

Propaganda e Beogradit: Kosova po përgatit sulm në Veri

lipjanipress

Shokohen shkencëtarët me këtë zbulim për Kosovën dhe Shqipërinë

lipjanipress

Garrett: Parashikimet e mia për Maqedoninë ishin joreale, diçka si “La la Land”

lipjanipress

Këta janë kandidatët për Kryeministër nga katër partitë më të mëdha

lipjanipress

Kosovari përdori rrejshëm masakrën e Reçakut, për ta fituar pensionin invalidor në Zvicër

lipjanipress

Pse po vetëvriten punëtorët e KEDS’it ?

lipjanipress

Biografi nga Ylli Shala Kandidat në Asamblen Komunale nga radhet e Nisma për Kosovën.

lipjanipress

LDK-Lipjan: Smallusha i thotë PO kryetarit Imri Ahmeti dhe LDK-së

lipjanipress

Rrahu gruan, arrestohet i dyshuari

Granit

ISIS i lë fëmijët të vuajnë urie, u thotë se në parajsë mund të hanë çka t’ua do zemra

lipjanipress
Skip to toolbar