LipjaniPress

Shpend Maxhuni intervistohet për dëbimin e gulenistëve nga Kosova

Lajme

“Lipjanipress” 12 nentor

Shpend Maxhuni intervistohet për dëbimin e gulenistëve nga Kosova
​Komisioni hetimor parlamentar në lidhje me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq do të mbajë sot takim, ku do të intervistohet ish-drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni.

Policia e Kosovës kishte arrestuar në mars të këtij viti gjashtë shtetas turq, punëtorë të kolegjit Mehmet Akif, shkollë e cila është pjesë e rrjetit të shkollave të klerikut Fetullah Gulen, i cili kërkohet nga Turqia me akuzën se qëndron prapa puçit të dështuar në këtë shtet dy vjet më parë.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Anija e inteligjencës ruse fundoset në Detin e Zi (Video)

lipjanipress

Konjufca përjashton mundësinë e bashkëpunimit LDK-VV në të ardhmen

lipjanipress

Vihet gurëthemeli për ndërtimin e Shkollës së Mesme Profesionale “Adem Gllavica” në Lipjan

lipjanipress

Çelaj, i gatshëm të kandidojë për kryetar të Prishtinës (Video)

lipjanipress

Kështu u prit në Kosovë ish-ushtari i UÇK’së, i liruar pas 13 vjetësh burgim në Serbi (Video)

lipjanipress

Kryetarja e Preshevës kërkon njohjen e diplomave të Kosovës…

lipjanipress

1648 testime për COVID-19

lipjanipress

Arrestohen pesë kosovarë në Zvicër për korrupsion

lipjanipress

Ramush Haradinaj përkrahet fuqishëm në Lipjan!(FOTO)

lipjanipress

Kusari – Lila zotohet për angazhim të mëtutjeshëm në tolerancën ndërfetare

lipjanipress

Nesër seancë plenare, a do të votohet demarkacioni

lipjanipress

Fillon izolimi dhe riparimi i pjesës së jashtme të objektit të Komunës (Foto)

lipjanipress
Skip to toolbar