LipjaniPress

Shpërthim më bombë në një xhami gjatë namazit të xhumas 2 të vrarë 75 të lenduar rënd

Lajme Nderkombëtare

Një shpërthim ka goditur një xhami në Bengazi, Libinë lindor, pas lutjeve të së premtes, raporton Reuters. Ndërkohë nuk ka informacion mbi numrin e të vdekurve apo të plagosurve.
Mediat lokale raportojnë se bombardimi i një xhamie në lagjen Majuri ishte kryer nga një sulmues me një thes me eksplozivë. Kanali kombëtar i lajmeve shtoi se ka një numër të madh viktimash pas incidentit.

Në fund të muajit të kaluar rreth 35 vetë u vranë në dy shpërthime në një xhami tjetër në qytet.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Sulmuesi i Vehbi Kajtazit Del Para Gjykatës

lipjanipress

Kandidati për president të Serbisë: Kosova është e pavarur, duhet ta njohim

lipjanipress

Zhurma misterioze zgjon banorët në orët e hershme të mëngjesit (Video)

lipjanipress

QENDRA E LËVIZJES VETËVENDOSJE! NË LIPJAN, NË NJË TUBIM MADHËSHTOR BËRI PREZANTIMIN E KANDIDATIT PËR KRYETAR TË KOMUNËS SË LIPJANIT DHE KANDIDATËVE PËR KUVENDIN E KOMUNËS SË LIPJANIT.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Haradinaj nesër para Gjykatës në Colmar ballafaqohet me akuzat e Serbisë

lipjanipress

Si i bëri 2 milionë euro për 2 vjet, Nevzat Bejta, kryetar i Gostivarit

lipjanipress

Me 307 vota Shpend Ahmeti udhëheq , por ky rezultat mund të përmbyset nga 1500 votat me kusht

lipjanipress

Familja e Azem Berishës nga Janjeva në përkrahje të z. Hajrullahu

lipjanipress

Konfiskohen mbi tre mijë kg marihuanë në Gjilan

lipjanipress

Bukuresht: Qeveria formalisht e pezullon dekretin që nxiti protesta masive

lipjanipress

Historia prekëse e ushtarit që shërbeu në Kosovë (Video)

lipjanipress

S.Pacolli: Urime 9 vjetori i Pavarësisë së Kosovës

lipjanipress
Skip to toolbar