LipjaniPress

Shpërthim më bombë në një xhami gjatë namazit të xhumas 2 të vrarë 75 të lenduar rënd

Lajme Nderkombëtare

Një shpërthim ka goditur një xhami në Bengazi, Libinë lindor, pas lutjeve të së premtes, raporton Reuters. Ndërkohë nuk ka informacion mbi numrin e të vdekurve apo të plagosurve.
Mediat lokale raportojnë se bombardimi i një xhamie në lagjen Majuri ishte kryer nga një sulmues me një thes me eksplozivë. Kanali kombëtar i lajmeve shtoi se ka një numër të madh viktimash pas incidentit.

Në fund të muajit të kaluar rreth 35 vetë u vranë në dy shpërthime në një xhami tjetër në qytet.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Rrëzohet shtylla elektrike në Lipjan Femijet luajn me rrymen (FOTO)

lipjanipress

Gllavica përkrahë fuqishëm Dr. Fitim Selimin

lipjanipress

Përplasen deputetët e koalicionit: “Ke interesa personale në shëndetësi”, “t’i s’merr vesh”

lipjanipress

92 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut në Kolumbi

lipjanipress

Ministri Gashi mohon akuzat për tentim blerje të telefonit jashtëligjshëm

lipjanipress

Anita me puthje i uron Ramushit postin e kryeministrit (Video)

lipjanipress

Anita Muçaj – Haradinaj ka thënë se e ka pritur një shtyrje të seancës nga Gjykata e Colmarit

Press Lipjani

Ministri Selimi shuan Departamentin e hetimeve mjekoligjore të krimeve të luftës (Video)

lipjanipress

Delegacioni i qytetit Martingy nga Zvicrra ka vizituar Komunën e Lipjanit(FOTO)

lipjanipress

Haradinaj prokurorit serb që kërkoi dërgimin e Ramushit në Hagë : Pushka top t’u bëftë

lipjanipress

Kelmendi me ndërtuesit diskuton për vonesat në leje ndërtimore dhe legalizim të ndërtimeve

lipjanipress

Ahmetaj BE-së: Liberalizimi i vizave, tani ose kurrë

lipjanipress
Skip to toolbar