LipjaniPress

“Shqiptarët nuk vlejnë për ne!” Gazetari shqiptar i përgjigjet Marine Le Pen: Shqiptarët të dhanë Napoleonin, Nënë Terezën, mos doni edhe…

Bota Lajme

“Shqiptarët nuk vlejnë për ne!” Gazetari shqiptar i përgjigjet Marine Le Pen: Shqiptarët të dhanë Napoleonin, Nënë Terezën, mos doni edhe…

Ka mjaftuar vetëm një shkëndijë mes mbështetësit të Marine Le Pen dhe një gazetari shqiptar në një seminar që të përfundojë mes njëri-tjetrit me një fjalor të rëndë dhe të papërmbajtshëm.
Ka qenë një diskutim i cili ka degjeneruar në një debat të rëndë dhe sharje, ku njëri nga mbështetësit e ekstremistes së djathtë Marine Le Pen ka ndërprerë dhe është munduar të diskriminojë publikisht shqiptarët duke thënë: ‘’Shqiptarët duhet të largohen me vagona nga Franca sepse nuk vlejnë për ne’’.
Duke u gjendur në një situatë tepër të vështirë gazetari shqiptar Leon Molla ka dhënë pëgjigje të menjëhershme duke ju kundërpërgjigjur me të njëjtin tonacion: Mos harroni se shqiptarët për 500 vjet ju ndaloj para portave tuaja perandorinë osmane, i dha Francës Napoleonin dhe botës ju dha Nënë Terezën, se mos doni ju dhe zonja Marine Le Pen diçka tjetër të shqiptarëve k… që nuk keni arritur ta provoni?’’ Kaq ka mjaftuar që të kalohet ky diskutim në sharje dhe fyerje të rënda përsonale. /shqiptari.eu/

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Veseli deputetëve: Punoni më shpejt

lipjanipress

NISMA për Kosovën – Lipjan hap fushatën zgjedhore me një koktej rasti e Premte ora 18:00 në restaurant “Toni”

lipjanipress

SPANJA MUND TA NJOH KOSOVËN, POR KUNDËRSHTON SHKËMBIMIN E TERRITOREVE

Rexhep Isufi

Kryetari Ahmeti ka vizituar fabriken e lëngjeve MS Quality

lipjanipress

NË POLICINË E KOSOVËS GRADOHEN 127 TOGERË

lipjanipress

E aksidentuara Violeta Deda ka nevojë urgjente për gjak

lipjanipress

Ish kryetari i Gjykatës Supreme Fejzullah Hasani

lipjanipress

Për çfarë po gëzohet këshilltari i Mustafës? (Foto)

lipjanipress

Ambasadorja gjermane: Jemi të dëshpruar me propozimin për Ushtrinë

lipjanipress

Mblidhet Këshilli i AAK’së (FOTO)

lipjanipress

Presidenti malazez: Ratifikimi i Demarkacionit është në interes të Kosovës

lipjanipress

Rezultatet: LSDM udhëheq në 43, VMRO-DPMNE në 14, ndërsa BDI në 10 komuna

lipjanipress
Skip to toolbar