LipjaniPress

Shukri Buja tregon nëse Nisma do ta kandidojë për kryetar të Lipjanit

Lajme Lipjani

Ish-zyrtari i lartë i Partisë Demokratike të Kosovës, Shukri Buja, pas aderimit në Nisma për Kosovën, ka thënë se nuk i mbeti rrugë tjetër pos të largohet nga PDK’ja. A do të kandidohet

Ai ka treguar se ish-partia e tij, PDK, asnjëherë nuk i kishte marrë parasysh vërejtjet që ia kishte dërguar kryetarit dhe organeve të PDK’së.

Buja ka thënë për “Epoka e re” se nuk ka shkuar për poste te Nisma.

Ai ka bërë të ditur se nuk do të jetë kandidat i Nismës për kryetar të Lipjanit, në zgjedhjet lokale të 22 tetorit, por ka thënë se do ta fuqizojë me votë këtë subjekt politik.

Anëtari i ri i Nismës ka folur edhe për vëllain e vet, Ramë Bujën, i cili, sipas tij, shumë shpejt do ta bëjë publik vendimin e tij, nëse do të qëndrojë më tutje në PDK.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Hajrullahu viziton zyrën komunale për punësim në Lipjan

lipjanipress

Shefi i Aleancës Kosovare të Bizneseve dënohet me 18 muaj burgim

lipjanipress

Vazhdojnë dëshmitë në rastin “Kumanova”

lipjanipress

Kryetari i AKR-së,Behxhet Pacolli ka qendruar në komunën e Lipjanit

lipjanipress

Vjedhjet dhe narkotika nuk kanë të ndalur as në Lipjan

lipjanipress

FOTOLAJM/ Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti

lipjanipress

Engel: Serbia duhet t’i heqë pengesat që po ia bën Kosovës

lipjanipress

Zjarr në një ndërtesë në Lipjan, ka të lënduar

lipjanipress

NJOFTIM PUBLIK PËR DËRGIMIN E PROPOZIMEVE PËR ANËTAR TË KOMITETIT KOMUNAL VEPRUES NGA PËRFAQËSUESIT E ORGANIZATAVE TË SHOQËRISË CIVILE

lipjanipress

Tentim -vrasja e Azem Vllasit u raportua në shumë media botërore

lipjanipress

Kandidati për president të Serbisë: Kosova është e pavarur, duhet ta njohim

lipjanipress

Kjo është letra e Thaçit drejtuar Veselit pas tërheqjes nga iniciativa për ushtri (DOKUMENT)

lipjanipress
Skip to toolbar