LipjaniPress

Si do të përgjigjej NATO nëse Serbia anekson Veriun?

Lajme

Sekretari i përgjithshëm i NATO’s, Jens Stoltenberg i pyetur nga gazetarët se si do t’u përgjigjej aleanca euro-atlantike pretendimeve për aneksimin e Veriut të Kosovës, siç ka ndodhur me Krimenë në Ukrainë, ka kujtuar se në Kosovë do të vazhdojë prania e trupave të KFOR’it për të siguruar stabilitet në këtë pjesë të Ballkanit.

“Prania E KFOR’IT është themeli i paqes dhe stabilitetit në Kosovë. Për këtë kemi vendosur ta vazhdojmë këtë prani”, tha Stoltennberg në konferencën e mbajtur pas takimit me kryeministrin Isa Mustafa.

“Mesazhi kryesorë është që të qetësoheni, dhe mos të shfrytëzohet retorika që ngreh tensionet”, shtoi ai, duke kujtuar NATO mbështetë dialogun e Brukselit dhe pret implementimin e marrëveshjeve të arritura atje mes Kosovës dhe Serbisë. /GazetaExpress/

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

As AAK nuk kthehet mbrapa- ushtria duhet të themelohet

lipjanipress

Një muaj paraburgim policit dhe zyrtarit të Shërbimeve Korrektuese për armëmbajtje pa leje

lipjanipress

Seanca për Haradinajn nesër në ora 09:00

lipjanipress

Roberts: Serbia dhe Kosova duhet të shkëmbejnë territorin

lipjanipress

Koreja e Veriut paralajmëron Kinën për ‘pasoja katastrofike’

lipjanipress

Deputetët presion Qeverisë për Sigurimet Shëndetësore: Ministri është lodhu

lipjanipress

Personi që plagosi gjinekologun është Faton Fetiu, gjatë sulmit përdori edhe bombë

lipjanipress

Ulpiana për turp! 7 ndeshje dhe 0 fitore, Tetova drejt shkarkimit!

Granit

Edhe një premtim i Stavilecit : “Kosova e Re” do të punësojë deri 10 mijë persona

lipjanipress

Kryetari i LDK’së uron Pashkët edhe përmes rrjetit social Twitter

lipjanipress

Hapja e fushatës së Nismës për Kosovën – Lipjan.(Video+Foto)

lipjanipress

PUNËTORI PËR TË MBËSHTETUR KOMUNITETET E TË MËSUARIT SË BASHKU

Press Lipjani
Skip to toolbar