LipjaniPress

Skuadrat e Superligës në ndjekje të talentit Ardi Arifi

Football Lajme

Ekipet kosovare priten të bëjnë një betejë të fortë për njërin prej talenteve më të mëdha në futbollin kosovar gjatë afatit kalimtar të verës.

Gjigantët e Superligës kanë shfaqur interesim të madh për Ardi Arifi , yllin e ri të Arbërisë, i cili ka shpërthyer me paraqitjet e tij të fundit për kuqezinjtë, transmeton Ulpianapress.

Ai shkëlqeu në humbjen e Arbërisë 2:3 kundër Vushtrrisë në të premten, dhe po ashtu në triumfin 3:2 kundër Ramiz Sadikut në kampionat.

Paraqitjet e tij, meritore për lojtarin e ndeshjes, kanë bërë që ekipet e Superligës të zgjojnë interesim për shërbimet e fenomenit lipjanas.

Arifi në radhët e KF Atbërisë kaloi nga rivali tjetër lokal Ulpiana, dhe sigurisht pas gjithë këtij interesimi për të, të kaltërve mund t’iu shkaktoi kokëdhimbje, pasiqë e patën në radhët e veta, mirëpo ekspertët e klubit nuk besuan në cilësitë e tij./Ulpianapress/

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ramadan Muja, një mandat duke u ballafaquar me drejtësinë

lipjanipress

Policia: Do të veprojmë në tërë Kosovën në mbrojtje të votës

lipjanipress

Ymeri: Dialogu s’bën të vazhdojë, Isa dhe Hashimi janë të nënshtruar

lipjanipress

Policia jep detaje për djegien e zyrave të partisë serbe në Mitrovicën e Veriut

lipjanipress

Luftë fjalësh ndërmjet Kroacisë dhe Serbisë. Çfarë thotë Daçiq pasi kolegu kroat i refuzoi kërkesën për takim

lipjanipress

As AAK nuk kthehet mbrapa- ushtria duhet të themelohet

lipjanipress

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti uron 7 Marsin të gjithë mësimdhënësve

lipjanipress

Vajza e mbijetuar e Hamzë Jasharit rrëfën tmerrin që kishte ndodhur në mars të vitit 1998 (VIDEO)

lipjanipress

Kush do ta zëvendësojë Isa Mustafën në krye të LDK’së? Tregon Dardan Gashi (Video)

lipjanipress

Qeverisje profesionale për Lipjanin me 144.

lipjanipress

Nënkryetari i OVL-së së UÇK-së Nasim Haradinaj, e quajti ‘palaço’ ambasadorin Amerikan në Kosovë, Greg Delawie, por edhe pas kritikave që ai mori, duket se nuk është pishman

lipjanipress

Kryetari Ahmeti nënshkruan kontratat për subvencionimin e Klubeve Sportive

lipjanipress
Skip to toolbar