LipjaniPress

Sondazhi i fundit: Për Kryeminister, VV Albin Kurti del, fitues i Zgjedhjeve të 11 Qershorit

Lajme Lipjani

Një sondazh i bërë nga LipjaniPress për Hulumtime dhe Analiza në rrjetin Social e nxjerr fitues të zgjedhjeve parlamentare të 11 qershorit Albin Kurtin si Kryeminster te ardhshem të Kosovës me 342 vota, Avdullah Hoti me 178 vota, dhe Ramush Haradinaj me 39 vota,siq shifet % nga votuesit ishte bindshëm për Kurtin,

Në bazë të këtij sondazhi për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, të cilat do të mbahen me 11 qershor, Vetëvendosje do të dilte fitues i zgjedhjeve me 52.82 %, koalicioni LDK-AKR-Alternativa e dyta 31.28 % , ndërsa koalicioni PDK-AAK-NISMA në vendin e tretë 15.90%./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kelmendi: Rinia ka shumë ide për hapjen e bizneseve të reja

Press Lipjani

Pse Ibrahim Rugova është figurë kaq e rëndësishme? (VIDEO)

lipjanipress

Aksion i madh policor në Skenderaj: Kapen armë, drogë e para të falsifikuara

lipjanipress

Ushtria siriane e krijon një batalion të përbërë vetëm nga fermat, për ta luftuar ISIS-in (Video)

lipjanipress

Kandidati Hajrullahu viziton Qendrën për punë Sociale në Lipjan.

lipjanipress

Kreu i Bashkisë së Kukësit i prerë: S’ka takim me Ramën nëse nuk liron kuksianët

lipjanipress

Nisma Për Kosovën: Tubim në Lipjan me datën 25.09.2017 në ora 17:00 Shtepia e Kultures “Tahir Sinani”

lipjanipress

Nishani: Gjendja e drogës dhe e krimit në Shqipëri, më e rëndë se në Meksikë

lipjanipress

Aeroplanët luftarakë të Izraelit e sulmojnë Rripin e Gazës

lipjanipress

Nuk kishte vend në burg, lirohet kosovari në Gjermani

lipjanipress

Kadri Veseli: Qytetarë anekënd Kosovës po i bashkohen Fillimit të Ri

lipjanipress

KOMUNITETI I FSHATIT LLUGAXHI NË LONDER MBËSHTET SELATIN RETKOCERIN

lipjanipress
Skip to toolbar