LipjaniPress

Sondazhi: Liderja e ekstremit të djathtë Le Pen do t’i humbiste zgjedhjet presidenciale në balotazh

Lajme

Një sondazh ditor i zgjedhjeve presidenciale në Francë ka vazhduar të parashikojë se liderja e ekstremit të djathtë, Marine Le Pen, do t’i humbiste zgjedhjet presidenciale në balotazh më 7 maj.

Sondazhi “The opinionway poll”, i publikuar në ueb-sajtin e vet pak para orës 13.00, tregoi se Le Pen do t’i fitonte 25% të votave në rundin e parë më 23 prill, me kandidatin e pavarur Emmanuel Macron që do t’i fitonte 22% dhe kandidatin konservator Francois Fillon 20% – rezultate këto që do të conin Macronin dhe Le Penin në balotazh, transmeton Express.

Macron do ta mposhte Le Penin 66% me 34% në balotazh.

E nëse Fillon do ta siguronte balotazhin në vend të Macron, atëherë ai do ta mposhte Le Penin me një rezultat prej 62% me 38%./Express/

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Zgjedhjet presidenciale, Serbia do të hapë 90 vendvotime në Kosovë

lipjanipress

Skuadrat e Superligës në ndjekje të talentit Ardi Arifi

Granit

Kadri Veseli lanson “Fondin Rinor” për përkrahjen e ideve të reja në PDK

lipjanipress

Ministrja serbe e Drejtësisë: Nuk ka arsye që kërkesa për ekstradimin e Haradinajt të refuzohet

lipjanipress

“Harvey” thyen rekordin amerikan me 1.250 milimetra shi për 58 orë

lipjanipress

Kroacia dhe Çekia me qëndrime të ndryshme rreth anëtarësimit të Kosovës në NATO

lipjanipress

Mediat serbe: Ushtria e Kosovës i ka nisur stërvitjet (Foto)

lipjanipress

Këto janë arsyet që Prokuroria ngriti aktakuzë kundër Shukri Bujës dhe 8 bashkëpunëtorëve të tij

lipjanipress

Molliqaj: Jap dorëheqje nëse del ndonjë lidhje mes VV-së dhe Devollëve

lipjanipress

Njoftohen të gjitha klubet sportive cilat aktivitetin sportiv e zhvillojnë në Komunë e Lipjanit

lipjanipress

Asnjë qeveri s’mund ta ndalë punën e Gjykatës Speciale

lipjanipress

Koha kur në Kosovë vriteshin fëmijët për hakmarrje (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar