LipjaniPress

Sonte në Komiteti – i ftuar Hajredin Kuçi

Lajme

Sonte në emisionin Komiteti,  për RTV Dukagjinin, është i ftuar zv. kryeministri Hajredin Kuçi.
Emisioni transmetohet në orën 20:20 në RTV Dukagjini, më pas edhe në uebsajtin e Gazetës Express.

Kuçi në Komiteti tregon arsyet e distancimit të tij nga mediat dhe pjesëmarrja e paktë në prononcime publike rreth problemeve momentale të Qeverisë dhe vendit.

Në qeverinë Thaçi, Kuçi ishte ndër zyrtarët më të pranishëm në media, çfarë e ndryshoi qasjen e tij?

Pse Kuçi nuk u kaloi në kabinetin e Presidentit Thaçi?

Kur u njoh zv. kryeministri me Thaçin dhe a ka ndryshuar Presidenti, sipas tij?

Cilat ishin sukseset më të mëdha të Presidentit Rugova, sipas Kuçit, dhe cilat ishin të metat e tij?

Cilat janë dallimet mes Thaçit e pasardhësit të tij në krye të PDK’së, Kadri Veselit?

A reflekton, sipas Kuçit, largimi i Thaçit nga PDK’ja?

A është konsumuar PDK’ja në pushtet dhe a mendon që Veseli mund të bëjë ndryshimin kur dihet se është bashkëpunëtori i Thaçit që nga fillimi?

Si po funksionon koalicioni qeverisës dhe çfarë raporte kanë PDK e LDK?

Ku, thotë Kuçi se, kanë gjithmonë mosmarrëveshje me LDK’në?

A do të jetë fundi i këtij koalicioni mosratifikimi i Demarkacionit?

Pse, sipas Kuçit, Bashkimi Evropian po i vë kushte që Kosova i ka të vështirë t’i plotësojë?

Pse thotë ai se BE’ja nuk po dëshiron liberalizimin e vizave për kosovarët?

Kur do të nisin aktakuzat e para të Gjykatës Speciale dhe a do të ketë, sipas Kuçit, trazira në vend pas arrestimit të të dyshuarve të parë nga Specialja?

Në këto dhe shumë pyetje të tjerë përgjigjet sonte në Komiteti, zv. kryeministri Hajredin Kuçi.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Projektet të cilat nuk dihet se kur do të përfundojnë

lipjanipress

Vendim ekstrem i opozitës, Bogdani: Braktisim komisionet deri në fund të Parlamentit

lipjanipress

Deklarata befasuese e Daut Haradinajt për Vlora Çitakun (Video)

lipjanipress

Urime dita Kombëtare e 15 Shkurtit komunitetit Ashkanli

lipjanipress

Zaev sot në Gjykatë për seancën e re të rastit “Ryshfeti”

lipjanipress

Lideri i Hezbollahut: Jemi optimist sepse Shtëpinë e Bardhë tash e udhëheq një idiot

lipjanipress

Këtu përqafohen Prindërit horror në gjykatë

lipjanipress

Mustafa shpjegon se çfarë ndodhi mes tij dhe Vuçiqit në Sarajevë (Video)

lipjanipress

Zgjedhjet në Kosovë, me (2K) dy mijë vëzhgues më pak,

lipjanipress

FSK stërvitet me ushtrinë e Shqipërisë – Demolli nuk e përmend në Tiranë themelin e ushtrisë së Kosovës

lipjanipress

Haradinaj: Mali i Zi në NATO siguri për rajonin, do ta përfundojmë edhe demarkacionin

lipjanipress

Burgu i josh kosovarët, 4 mijë konkurrentë për 70 vende pune (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar