LipjaniPress

Sot u mbajt takimi i Grupit Joformal për Transparencë në Komunën e Lipjanit

Lipjani

Sot u mbajt takimi i Grupit Joformal për Transparencë në Komunën e Lipjanit i cili u organizua nga Asociacion të Rinjve për të Drejtat e Njeriut, i cili përbëhet nga shoqëria civile, gazetarët dhe subjektet politike opozitare. Tema e këtij takimi ishte diskutim për transparencë të institucioneve lokale dhe të realizimit të pretimeve të kryetar të Komunës Z. Imri Ahmeti. Pjesëmarrës në këtë takim ishin përfaqësues të shoqërisë civile dhe partitë opozitare si PDK-ë, AAK-ë dhe përfaqësues nga Lëvizjes Vetëvendosje. Gjatë këtij takim u bën analiza një nga një të çdo premtimi nga 130 projekte të listuar si premtime të bëra nga ana e kryetarit të komunës në fushatën zgjedhore në zgjedhjeve lokale të vitit 2013. Në bazë të analizave të bëra u konstatua se kryetari i komunës vetëm 21 premtime ose 16.15 % i ka realizuara plotësisht, 11 premtime ose 8.46 % ka hapa konkret në realizim, 22 premtime ose 16.92 % që procesi ka filluar dhe në rrugë të mirë , 12 premtime ose 9.23 % procesi ka filluar në realizim, por me ngecje , 64 premtime ose 49.23 % me asnjë përpjekje ose angazhim konkret në realizim të premtimeve./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Fushata Zgjedhore për Zgjedhjet e 11 Qershorit 2017, po merr dimensione të reja zhvillimi nëpër komuna të Kosovës. Të enjëten koalicioni LDK-AKR-A, ka mbajtur konventën Zgjedhore me anëtarët dhe simpatizuesit e këtyre subjekteve politike.

lipjanipress

Lipjan: PDK – vazhdon takimet me strukturat e saj

lipjanipress

Të gjithë të interesuarit, dashamirësit e librit, janë të mirëseardhur të marrin pjesë në Ceremoninë e promovimit të librit, “Me Forcen e Shpirtit” me personazh z. Islam Behxhet Pacolli

lipjanipress

2 vjeçari nga Lipjani vuan nga sëmundja e rrallë, familja kërkon ndihmë (Video-Foto)

lipjanipress

Vetëm një tezë.

lipjanipress

“Ora e Tokës – Earth Hour” për herë të tetë shënohet edhe në Kosovë.

lipjanipress

Kryetari i AKR-së,Behxhet Pacolli ka qendruar në komunën e Lipjanit

lipjanipress

Mentor Vishesella ftonë Komandatët e “Brigadës 121 Ismet Jashari Kumanova”në debat para mediave të ballafaqohen me realitetin

lipjanipress

LËVIZJA VETËVENDOSJE-LIPJAN: GADIMJA DËSHMON PËRKRAHJEN PËR SELATIN RETKOCERIN DHE LËVIZJEN VETËVENDOSJE!

lipjanipress

LDK e AKR arrijnë marrëveshje, Imri Ahmeti kandidat përbashkët për Kryetar

lipjanipress

Kryetari Ahmeti i përkushtuar në përmirësimin e kushteve në shkolla

lipjanipress

Sondazhi i organizuar nga LipjaniPress, nxjer fitues kryetarin aktual Imri Ahmeti.

lipjanipress
Skip to toolbar