LipjaniPress

Suedi: Rrotullohet autobusi me nxënës, 3 të vdekur, mbi 50 të lënduar

Lajme

Një autobus shkolle me rreth 60 fëmijë në bord është rrotullar sot në provincën qendrore të Suedisë, Haerjedalen, duke i lënë të vdekur paktën tre persona, dhe rreth 50 të tjerë të lënduar.
Autobusi u rrotulla rreth 20 kilometra larg qytetit Sveg, transmeton Express.

Policia njoftoi se aksidenti ka ndodhur në orën 7 të mëngjesit dhe se bëhet fjalë për një aksident shumë serioz.

Gjashtë persona kanë marrë lëndime shumë të rënda, 19 lëndime më pak serioze dhe 31 të tjerë me lëndime të lehta.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Zvicra ka një ofertë për kosovarët që duan pasaportë zvicerane (Foto)

lipjanipress

Lipjani në hall me hajnat e kapakëve të pusetave

Granit

Udhëheqja e Alternativës zgjidhet me vota, Deda e Kusari-Lila nuk janë drejtues të saj

lipjanipress

Në Qëndrën Kulturore Shqiptare në Stuttgart të Gjermaisë,shenohet 10 vjetori i Pavarësisë së Kosovës

lipjanipress

Haradinaj: Po mbahem peng në Francë

lipjanipress

Ish-Drejtori Arsimit në Prishtinë: Ahmeti të japë përgjegjësi për punësimin e 276 militantëve

lipjanipress

Mustafa kërcënon deputetët e LDK’së: Ata që s’e votojnë demarkacionin s’kanë vend në parti (Video)

lipjanipress

Mediat ndërkombëtare: Vrasja e Ivanoviq mund të shkaktojë trazira në Kosovë

lipjanipress

Demantohet keq Isa Mustafa, ja sa qytetarë i punësoi Qeveria e tij në të vërtetë

lipjanipress

Veseli: Luta mund të hidhërohet, por LDK nuk është as e dyta në Gjilan

lipjanipress

Reçica jep një lajm të rëndësishëm për punëkërkuesit

lipjanipress

Merkel për herë të parë pas grusht-shtetit viziton Turqinë

lipjanipress
Skip to toolbar