Lipjanipress

Sulmohet me thikë një polic në Prizren, arrestohen katër të dyshuar

Lajme

Gjatë ditës së djeshme rreth orës 15:00 një polic nga rajoni i Prizrenit është sulmuar me thikë nga disa të rijnë.

Rreth orës 15:00, për mes rrugëve operative, polica në Prizren ka pranuar një informacion se një grup i të rinjve janë përgatitur për t’i sulmuar disa të tjerë në një kafe-bar me thika; shufra hekuri dhe shkop bejsbolli në rrugën “Besnik Muçaj” në Prizren.

Një patrullë policore e cila në ato momente ndodhej më afër këtij lokacioni i është përgjigjur thirrjes dhe ka arritur më kohë të parandalojë këtë incident, mirëpo ka hasur në rezistencë të armatosur nga një i dyshuar i cili me thikë kishte tentuar ta ther një zyrtar policor.

“Fal shkathtësisë së policit i ka shpëtuar pa lëndime. Për ta vënë situatën nën kontroll ka intervenuar edhe njësi të tjera. Sakaq, pas një pune operative të njësive patrulluese dhe hetuesve janë arrestuar katër të rinj të dyshuar të cilëve u është caktuar masa e arrestit policor për 48 orë”, thuhet në njoftimin e policisë.express

Facebook Comments

Related posts

Nexhat Çoçaj e Shaip Buduri lirohen nga akuzat për korrupsion

lipjanipress

Së shpejti fillon rregullimi i objektit social në Magurë

lipjanipress

Thaçi, takim urgjent me ambasadorët e Quint-it – më pas konferencë për media

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli