LipjaniPress

Sulmuesi i Vehbi Kajtazi, ende në paraburgim

Lajme

Avokati i Fitim Thaqit, të akuzuarit për sulm ndaj Vehbi Kajtazit, Gazmend Halilaj ka bërë të ditur se pas pak do të fillojë seanca ku do të vendoset për lirimin ose vazhdimin e paraburgimit për klientin e tij.

Halilaj tha për se prokuroria ka kërkuar vazhdim të paraburgimit, mirëpo pala mbrojtëse do të kundërshtojë të gjitha pretendimet e prokurorisë.

“Prokuroria ka bërë propozim për vazhdim të paraburgimit, ne si avokat do t’i atakojmë të gjitha pretendimet e prokurorisë me bindje që Gjykata do të nxjerr një vendim të arsyeshëm dhe do ta lirojë nga paraburgimi menjëherë”, tha Halilaj, për Blic.

Ai shtoi se janë të bindur se klienti i tyre do të lirohet menjëherë.

“Kanë propozuar prokuroria, mirëpo na si avokatë do t’i kemi kundërshtimet tona dhe kemi bindjen tonë që ai do të lirohet menjëherë.”, përfundoi ai.

Ndryshe, Fitim Thaqi, akuzohet për sulm ndaj gazetarit Vehbi Kajtazi një muaj më parë në njërën nga kafiteritë e Prishtinës.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Çelaj lë Ministrinë, në kërkim të kandidaturës për Prishtinën

lipjanipress

Në shënimin e 27 vjetorit të themelimit LDK-së, për sukseset dhe të arriturat flet Kryetari Komunës Imri Ahmeti njeherit Kryetar Komune në Lipjan

lipjanipress

Klan Kosova: Zgjedhjet e reja më 28 maj ose 4 qershor

lipjanipress

BE paralajmëron themelimin e Asociacionit pas rrënimit të murit në Veri

lipjanipress

Kuvendi i Komunës së Lipjanit ka zhvilluar punimet e mbledhjes së 40-të

lipjanipress

Daka e KQZ’së: Ne jemi gati për zgjedhje, obligimet e tjera i kryen Qeveria

lipjanipress

Fundjavë e nxehtë por prej të hënës ndryshojnë temperaturat

lipjanipress

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, zgjedhjet e sotme në Kosovë, vlerësohen si shenjë e pjekurisë demokratike të vendit

lipjanipress

Çfarë premtuan deri tash partitë politike që po e kërkojnë votën?

lipjanipress

Stoltenberg: Të implementohen marrëveshjet e arritura në Bruksel

lipjanipress

Qeverisje profesionale për Lipjanin me 144.

lipjanipress

E pazakontë në Vlorë/ Seks në makinë, vdes gjatë aktit 58-vjeçari

lipjanipress
Skip to toolbar