LipjaniPress

Sulmuesi i Vehbi Kajtazi, ende në paraburgim

Lajme

Avokati i Fitim Thaqit, të akuzuarit për sulm ndaj Vehbi Kajtazit, Gazmend Halilaj ka bërë të ditur se pas pak do të fillojë seanca ku do të vendoset për lirimin ose vazhdimin e paraburgimit për klientin e tij.

Halilaj tha për se prokuroria ka kërkuar vazhdim të paraburgimit, mirëpo pala mbrojtëse do të kundërshtojë të gjitha pretendimet e prokurorisë.

“Prokuroria ka bërë propozim për vazhdim të paraburgimit, ne si avokat do t’i atakojmë të gjitha pretendimet e prokurorisë me bindje që Gjykata do të nxjerr një vendim të arsyeshëm dhe do ta lirojë nga paraburgimi menjëherë”, tha Halilaj, për Blic.

Ai shtoi se janë të bindur se klienti i tyre do të lirohet menjëherë.

“Kanë propozuar prokuroria, mirëpo na si avokatë do t’i kemi kundërshtimet tona dhe kemi bindjen tonë që ai do të lirohet menjëherë.”, përfundoi ai.

Ndryshe, Fitim Thaqi, akuzohet për sulm ndaj gazetarit Vehbi Kajtazi një muaj më parë në njërën nga kafiteritë e Prishtinës.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Bordi dhe menaxhmenti i KEK-ut morën pagën e 13-të jashtë ligjshëm

lipjanipress

Nënkryetari i Komunës së Lipjanit, Fauz Xhemajli priti në takim sot Zëvendësministrin për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural, Shukri Maxhuni.

lipjanipress

Vetëvendosje e kërkoi nesër seancën për Demarkacion

lipjanipress

Serbia ka bllokuar linjën energjetike Kosovë-Shqipëri

lipjanipress

Shpend Ahmeti flet për jahtin, bëhet horë

lipjanipress

Video shokuese nga një shkollë e Kosovës: Nxënesit shajnë profesorin (Video)

lipjanipress

Konjufca ia përsërit Fajonit qëndrimin e VV’së për Demarkacion

lipjanipress

LDK-Lipjan:Në Qylagë do të funksionalizojmë Zonën Ekonomike

lipjanipress

Sërish sulme në Siri, vriten dhjetëra persona

lipjanipress

Presidenti dhe Kryeministri s’thonë asnjë fjalë për dorëheqjen e Shefit të AKI’së

lipjanipress

Digjet ferma bashkë me 28 krerë lopë në Ferizaj (Foto)

lipjanipress

Daçiq i rren amerikanët se shqiptarët mund t’i sulmojnë serbët në veri të Kosovës

lipjanipress
Skip to toolbar