LipjaniPress

Sulmuesi i Vehbi Kajtazit Del Para Gjykatës

Lajme

Fitim Thaqi, i dyshuari për sulmin fizik ndaj gazetarit Vehbi Kajtazi, do të dalë pas pak para gjykatës, e cila do të vendosë për masën e sigurisë ndaj tij.

Lajmin për KALLXO.com e konfirmoi avokati i të dyshuarit, Gazmend Halilaj.

“Sot në orën 16:00 në Pallatin e Drejtësisë mbahet seanca për caktimin e masës së sigurisë ndaj të dyshuarit për sulmin ndaj Vehbi Kajtazit”, tha avokati Halilaj për KALLXO.com.

Sot gjatë ditës, KALLXO.com raportoi se Fitim Thaqi, i cili është dorëzuar mbrëmë në Polici, gjatë intervistës e kishte pranuar fajësinë për sulmin ndaj kryeredaktorit të Gazetës Insajderi, por kishte thënë se nuk e ka njohur më parë të sulmuarin dhe as nuk ka ditur për punën që bënte ai.

Ndryshe, gazetari Vehbi Kajtazi është sulmuar të premten teksa ishte në një restorant në kryeqytet.

Ndërsa, të shtunën, komuniteti i gazetarëve protestoi kundër sulmit fizik ndaj kolegut të tyre.

Vetë i sulmuari tha se njerëzit që po sulmojnë gazetarët janë të lidhur me politikën.

Ndërsa më 16 gusht të këtij viti ishte sulmuar edhe Parim Olluri, drejtori i Gazetës Insajderi.

Në mars për kërcënimet ndaj gazetarëve kryeprokurori Aleksandër Lumezi kishte caktuar si koordinator prokurorin Besim Kelmendi.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Sekuenca gjatë nënshkrimit të marrëveshjes së bashkëpunimit në mes të Kryetarit Imri Ahmeti dhe Ministres Hykmete Bajrami(VIDEO)

lipjanipress

Në Kosovë ka filluar “Java e Parandalimit të Kancerit të qafës së mitrës”

lipjanipress

Edhe një tjetër “shqiponjë” shfaqet në ushtrinë greke (foto)

lipjanipress

Plagoset një femër me armë zjarri në Prishtinë

lipjanipress

Vuçiq: Do të përdorim çdo mundësi për ndalimin e hyrjes së Kosovës në UNESCO

lipjanipress

Berat Buzhala godet Shpend Ahmetin dhe e quan Kavec

lipjanipress

Mustafa: S’bëjmë më koalicion me PDK’ në, e kemi humbur besimin

lipjanipress

Rrëfimi i familjes për vdekjen e dyshimtë të punëtorit të Bechtel & Enka

lipjanipress

Hoxhaj: Me këtë territor të Kosovës na kanë njohur 114 shtete

lipjanipress

Vuçiq një ditë para takimit në Bruksel thotë se nuk iu beson shqiptarëve

lipjanipress

Kadri Veseli: PDK do ta kthejë politikën në shërbim të qytetarit

lipjanipress

Donika Gërvalla kërkon dorëheqjen e Isa Mustafës

lipjanipress
Skip to toolbar