LipjaniPress

Sulmuesi në muzeun e Luvrit dëshironte të ‘hakmerrej për popullin sirian’

Lajme

Personi i dyshuar për sulmin në muzeun e Luvrit në Paris, ka deklaruar se dëshironte të dëmtonte pikturat e këtij muzeu të njohur dhe të “hakmerrej për popullin sirian”.
Abdullah al-Reda Hamanhmy në fillim kishte refuzuar të përgjigjej në pyetjet e hetuesve, por ai nuk mundi t’iu rezistonte gjatë policisë, shkruan Reuters.

Ai e ka arsyetuar veprimin e tij me qëllimin e hakmarrjes ndaj popullit sirian, transmeton lajmi.net.

Gjatë aksionit ai bërtiti “Allahu Ekber”, kurse presidenti francez këtë akt e cilësoi si sulm terrorist.

Franca e cila po përgatite për zgjedhjet presidenciale në prill dhe maj, mbetet ende në gjendje të jashtëzakonshme pas një serie sulmesh nga militantët islamikë gjatë dy viteve të fundit.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Koha kur në Kosovë vriteshin fëmijët për hakmarrje (Video)

lipjanipress

“Ju tregoj datën kur do të nisë Lufta e Tretë Botërore”, flet burri që s’ka dështuar në asnjë parashikim

lipjanipress

PDK godet rëndë Ramiz Kelmendin: U pasurove duke bërë biznes me Serbinë

lipjanipress

Kurz: Ajo që është dakorduar në Bruksel duhet të zbatohet

lipjanipress

Ymeri: Dialogu s’bën të vazhdojë, Isa dhe Hashimi janë të nënshtruar

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti gjatë ditës së sotme ka parë nga afër mbarëvajtjen e punimeve në Gadime

lipjanipress

PDK e LDK po i mbajnë të fshehura listat e kandidatëve për deputetë

lipjanipress

Deklarata shokuese e ish ushtarit serb: Me eshtrat e shqiptarëve janë shtruar rrugët (VIDEO)

lipjanipress

Haradinaj: Nëse Qeveria vonon projektligjin e Ushtrisë, e bëjmë deputetët

lipjanipress

Azem Syla mund të gjykohet edhe në Zvicër

lipjanipress

Ardian Gjini kandidat për kryetar të Gjakovës

lipjanipress

Kritiku i Putinit, sërish në koma – dyshime për shkakun

lipjanipress
Skip to toolbar