LipjaniPress

Ta ndihmojmë bashkarisht me aq sa kemi mundesi, kontribo edhe ti…..

Lajme

Të nderuar vllëzër dhe motra sot isha ne familjen Gashi në Pjetërshticë me ftesë të kësaj familje.
Vetë fotot tregojnë no coment. Gjendje e mjerushme familje pa kulm mbi kokë një familje e cila ka nevoj që ti ndihmohet.
Ne ishim si televizion për të parë dhe xhiruar se më të vërtet ku jeton kjo familje dhe pamë që gjendja e kësaj familje është katastrofale e cila jeton në tendë e cila vetum nga te ardhurat nga qendra sociale jeton.
Askush deri më tani ska qenë për ta vizituar përveq se Kfori Turk i cili e ka ndihmuar me një pako ushqimesh dhe Fund .
Kuvendi komunal me një dokument siq e shifni në foto i kan dhën ultimatum me lshu këtë shtëpi pasi që është në prag të shembjes.
Ndërsa deri më tani askush nuk i ka ndihmuar.
Lusim ata të cilet kan mundesi qe spaku per hire të Allahut xh.sh dhe Muajit të madherishëm të Ramazanit .
Sepse sikur ne vllezer dhe motra qe kemi deshir të jetomë një jetë më të mire e pse mos tja mundesojme edhe kësaj familje.
ne do ta trasmetojme në Lajmet e Spintv në ora 18:00 si dhe kroniken e zgjeruar në ora 19:00 .pastaj youtubete spintv .se si dhe ne facebook.
Zoti ju shperbleft te gjitheve atyre qe munden ta ndihmojnë.
Për info shtes kont me fb time ose direkt ne televizionin SpinTv. Do jemi shume mirnjohes ne ndihmen tuaj.

 

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Gjatë fundjavës në Shkup 23 aksidente, një i lënduar rëndë disa veta më lehtë

lipjanipress

Thaçi e çon përpara planin për ushtrinë, merr mbështetjen e grupit 6 plus

lipjanipress

Grabitet shtëpia e kandidatit për deputet (Video)

lipjanipress

Kadri Veseli: Qytetarë anekënd Kosovës po i bashkohen Fillimit të Ri

lipjanipress

Hajrullahu ” Me Jetën e Re do t’i sjellim Lipjanit jetën e re”

lipjanipress

Deliu-Kodra: 22 tetori do dëshmojë fuqinë e PDK’së

lipjanipress

Fauz Xhemajli, nënkryetar i Lipjanit

lipjanipress

Trupi gjykues në Colmar të Francës ka marrë vendim që me datën 27 prill do të merret vendimi lidhur me akuzat e bëra nga shteti serb në drejtim të liderit të AAK-së Ramush Haradinaj.

Press Lipjani

Rezultati i Sondazhit 24h i lansuar dje ne oren 12:00 dhe është mbyllur sod në ora 12:00(FOTO)

lipjanipress

Sadri Shala, një kryetar i ardhshëm i Lipjanit!…

lipjanipress

Medikamente me vlerë 240 mijë dollarë për QKUK nga Direct Relief

lipjanipress

Konflikti Kosovë-Serbi – këta janë katër skenarë të mundshëm

lipjanipress
Skip to toolbar