LipjaniPress

Ta ndihmojmë bashkarisht me aq sa kemi mundesi, kontribo edhe ti…..

Lajme

Të nderuar vllëzër dhe motra sot isha ne familjen Gashi në Pjetërshticë me ftesë të kësaj familje.
Vetë fotot tregojnë no coment. Gjendje e mjerushme familje pa kulm mbi kokë një familje e cila ka nevoj që ti ndihmohet.
Ne ishim si televizion për të parë dhe xhiruar se më të vërtet ku jeton kjo familje dhe pamë që gjendja e kësaj familje është katastrofale e cila jeton në tendë e cila vetum nga te ardhurat nga qendra sociale jeton.
Askush deri më tani ska qenë për ta vizituar përveq se Kfori Turk i cili e ka ndihmuar me një pako ushqimesh dhe Fund .
Kuvendi komunal me një dokument siq e shifni në foto i kan dhën ultimatum me lshu këtë shtëpi pasi që është në prag të shembjes.
Ndërsa deri më tani askush nuk i ka ndihmuar.
Lusim ata të cilet kan mundesi qe spaku per hire të Allahut xh.sh dhe Muajit të madherishëm të Ramazanit .
Sepse sikur ne vllezer dhe motra qe kemi deshir të jetomë një jetë më të mire e pse mos tja mundesojme edhe kësaj familje.
ne do ta trasmetojme në Lajmet e Spintv në ora 18:00 si dhe kroniken e zgjeruar në ora 19:00 .pastaj youtubete spintv .se si dhe ne facebook.
Zoti ju shperbleft te gjitheve atyre qe munden ta ndihmojnë.
Për info shtes kont me fb time ose direkt ne televizionin SpinTv. Do jemi shume mirnjohes ne ndihmen tuaj.

 

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ushtarët amerikanë vijnë në Kosovë, ja çfarë operacionesh do të kryejnë

lipjanipress

Pas luftës serbët e vranë vëllain e Azem Vllasit (Pamje të rënda)

lipjanipress

VV: POLICËT E THAÇIT KIDNAPUAN STUDENTIN QË E QUAJTI ATË HAJN

lipjanipress

Kaos komunikacioni në qendër të qytetit në rrugën  Gjergj Fishta.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Burgu i josh kosovarët, 4 mijë konkurrentë për 70 vende pune (Video)

lipjanipress

Gjendet i vdekur një kumanovar në rrugë

lipjanipress

Thaçi dhe kryediplomati norvegjez i shijojnë bashkë birrat e Prishtinës

lipjanipress

S.Pacolli: Urime 9 vjetori i Pavarësisë së Kosovës

lipjanipress

Erdogan i quan “mbetje naziste dhe fashiste” holandezët

lipjanipress

Vetëvendosje fsheh përplasjet e Shpend Ahmetit me Albin Kurtin (VIDEO)

lipjanipress

Kosova ka vite që ka zënë vend në diplomacinë e Rusisë, thotë Lauka

lipjanipress

Ky është mendimi i Thaçit për ish-presidentin Ibrahim Rugova

lipjanipress
Skip to toolbar